Avonturia de Vogelkelder bestaat al 15 jaar!

15 jaar geleden was het zover: Avonturia de Vogelkelder opende haar deuren aan de Kerketuinenweg.
De Vogelkelder zat tot dan op de Oude Haagweg: soms denk ik nog wel aan die zaak. Mijn kinderen kwamen daar ook al, bijvoorbeeld om uileballen uit te pluizen. Maar ook omdat het heel leuk was. De zaak was echter veel te klein geworden, meer ruimte was noodzaak.
Zo werd de Vogelkelder Avonturia de Vogelkelder. Een mooie naam, want elke keer weer is het een Avontuur erheen te gaan. Want uiteraard kom je niet alleen voor dierenbondigdheden (zeker niet met kinderen) maar ook om te spelen, leren en kijken.

Er waren 15 jaar geleden 2 openingen.
De eerste was op 9 januari: de besloten opening voor genodigden.
Een prachtgezicht was de Oehoe (de grootste uilensoort ter wereld) die op toenmalig wethouder Kool afvloog bij het eerste officiele deel.
Toen een poster kapot was geknipt kon iedereen het gangenstelsel bewonderen.
Ja, toen waren er al gangen. Maar wat mij opvalt: Avonturia is continu in ontwikkeling gebleven. Het verandert steeds, het blijft aantrekkelijk er even langs te gaan. Ook mijn kleinkinderen komen er nu graag voor een bezoek.

De opening voor iedereen was op 10 januari 2010.
Onder andere Bas Muijs en Martin Gaus wilden best met iedereen op de foto.
Intussen is er een hele spannende ruimte bijgekomen, namelijk het Jan Huybersplein in Mappa Mundia. Dit is ter nagedachtenis aan Jan Huybers, geestelijk vader en grondlegger van Avonturia.
Maar ook zijn veel afdelingen totaal veranderd. De beverratten zijn weg en de “reptielenwereld” is aangepast om de dieren de best mogelijke leefomgeving te bieden.
Avonturia is geen dierentuin, maar wel een plek om dieren te bewonderen, respect voor ze te krijgen. Maar ook een plek voor kinderen om zich uit te leven en te leren.
Op naar het volgende lustrum!