Jazz in de Gracht
Even er tussenuit; door Leidse Glibber was ik ooit enthousiast gemaakt voor “Blood, Sweat and Kiers” en net als vorig jaar speelde hij vrijdag (en ook zaterdag) weer in Jazz in de Gracht.
Na het vertrek van het North Sea Jazz Festival (onvoorstelbaar!) organiseerde o.a. Wilma van Leeuwen voor een origineel en mooi begin van de zomer.
In samenwerking met Haagse rondvaart De Ooievaart speelden diverse musici op platbodems en voeren dan weer een stukje verder waar ze opnieuw een concert geven of door een andere band werden vervangen. Dit vond plaats vanaf de Passantenhaven aan de Bierkade tot en met de Dunne Bierkade.
Een druk programma; veel mensen op de kade, of heerlijk zittend aan een terrasje waar ze wat aten of dronken.
Geen zin even in muziek? Dan kon je op vrijdag een film bekijken aan boord van de Ooievaart-boot die aan de kade van de Groenewegje lag. Hier vertoonde het Shoot Me Film Festival enkele topfilms uit het festival programma. Maar toen ik er even ging kijken was het er werkelijk doodstil; ik denk dat de muziek meer boeide!
Natuurlijk ging ik eerst even kijken bij Blood Sweat and Kiers.
Geweldig weer!
“Natuurlijk” liep Wouter Kiers (de saxofonist) tijdens het optreden af en toe tussen het publiek door; druk of niet druk. Iedereen stond mee te dansen op de meeslepende muziek.
Maar ook de Haagse straatmuzikant Chuck Deeley (die ooit in het voorprogramma van The Rolling Stones te horen was) maakte deel uit van de musici; soms was het erg stil bij zijn optredens en soms erg druk.
Na de prachtige uitvoering van “Summertime” van Les Troubadours du Jazz ben ik weer naar huis gegaan.
Al met al een afwisselend en leuke avond gehad!
Hieronder nog een paar foto’s van bands die meededen toen ik er was.
Onder een compilatie van de musici die optraden toen ik er was:
[youtube=//www.youtube.com/watch?v=m_6LZb1e-Xk]