Wijknieuws

Oud en nieuw in Vrederust

prachtig vuurwerk

Oudjaar stond hier natuurlijk in het teken van Oud en Nieuw.

’s Morgens vroeg de fiets gepakt en de nodige inkopen gedaan, ’s middags met de jongste twee naar de Vuurwerkgigant op de Erasmusweg om de nodige klappers en luchtversieringen te halen.

 

vuurwerk halen 

 

Het was voor hun moeilijk alles te bewaren tot de jaarwisseling gelukkig; dus het meeste was tijdens de dag al afgestoken J (Veilig idee tijdens daglicht…)

 

natuurlijk oliebollen 

 

Daarna natuurlijk oliebollen gebakken; een schaal met en een zonder krenten.

Natuurlijk redden de meeste oliebollen de schaal niet; ze waren al op voor ik het wist….

En heerlijk gegourmet; al met al een geweldige dag….

 

De kinderen waren niet meer te houden, wilden eigenlijk het liefst naar bed, maar te opgewonden te slapen.

Zo zijn we dus lekker naar buiten gegaan om de buurt te verkennen.

Het was opvallend rustig.

Later hoorde ik van mijn oudste dochter dat de een na de ander al voor middernacht was opgepakt..

Op een bankje langs de Gaardeoever had de een of andere simpele ziel, een ander woord heb ik er niet voor, vuil in brand gestoken. Oudere mensen gebruiken deze bank vaak om lekker met elkaar te kletsen, en nu stond hij dus in brand.

De kinderen heb ik gezegd om even op afstand te blijven staan, en ben op zoek gegaan naar een stok.

Iemand van Moskee Annour wist te verhinderen dat een andere man een doos met volle flessen alcohol (!) op de brandende bank gooide. Je moet er niet aan denken dat dat nog even ontploft erboven! Met een lat hebben de man van de Moskee en ik de brandende rommel op de grond geschoven; ik hoop dat de bank nog wat gespaard is gebleven!

 

lampionnen zweven in de lucht 

 

 

het gezin dat de lampions had opgelaten

Om 12 uur was het werkelijk een geweldig gezicht buiten; wat een schitterend vuurwerk!

Heel opvallend waren een groot aantal Chinese lampionnen die een Chinese familie voor het eerst opstak dit jaar.

Eerst wisten we niet wat het was, maar mijn man haalde een verrekijker en toen zag je duidelijk de brandende lampionnen zweven in de lucht.

 

Met mijn looprondje kwam ik ze nog even tegen. Nee, voor hun was het inderdaad nog geen oud en nieuw, maar met hun oud en nieuw mogen ze geen vuurwerk afsteken, dus deden ze het nu J.  Op de lampionnen zou je eigenlijk een wens moeten schrijven voor het oplaten. Ze hadden er werkelijk een heel gezellig samenzijn van gemaakt onder elkaar, met een prachtige vuurkorf en een lichtslinger; echt gezellig!

 

brandende auto 

 

Vreugdevuren; natuurlijk ontkom je er niet aan; we zagen er verschillende. Gelukkig J

Helaas ook een mindere; op de Vrederustlaan was helaas weer een auto in de brand gestoken; de brandweer kwam wel, maar er is niets meer van de wagen over…

Jammer.

 

de brandweer kon niets anders meer dan blussen 

 

Een andere groep had zich heel gezellig met flessen champagne en andere drank gesetteld naast een prachtvuur.

Af en toe werd een nieuwe kerstboom aangedragen om het vuur hoog genoeg te houden.

De politie had hun laten gaan, mits de bank er niet op zou gaan na afloop. Was blij dat te horen; zouden ook zij de maatregel wel wat erg ver vinden gaan?

Het was echt een geweldig gezicht, al die mensen om het vuur, vrolijk en zonder overlast en agressie 2009 in te zien gaan.

En zo hoort het ook te gaan vind ik; samen en met vreugde(vuur).

 

prachtig vreugdevuur

Please follow and like us:

Eén reactie

  • Uitvaartvoorlichting Bolink

    De door U vermeldde ballonnen worden ook wel herdenkingsballon genoemd en opgelaten bij een uitvaart. Aangezien momenteel het is toegestaan om ‘s avonds een crematieplechtigheid te houden kan op het terrein dan de herdenkingsballon worden opgelaten. Overdag oplaten is uiteraard ook een mogelijkheid maar niet zo spectaculair.

    Ik neem aan dat Crematorium nieuw Eyk en Duinen a/d Kamperfoliestraat hier ook wel aan meewerkt. Anders even informeren bij het andere kerkhof Begraafplaats Oud Eik en Duinen

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.