Mens/Maatschappij

Geen mens is illegaal

Geen mens is illegaal
Geen mens is illegaal.
Een grote groep mensen demonstreert voor Eerste Kamer

Geen mens is illegaal. Punt.
We leven allemaal op deze aardkloot die we aardig verrampeneren.
Maar daar gaat het nu even niet om.
Het gaat om de voorgenomen asielwetten, waarover de Eerste Kamer vandaag debatteerde.
Heftige wetten, want het gaat niet alleen om volwassenen, ook om kinderen die volledig zijn geintegreerd.
En dat vaak door de uitvoering waar vertraging inzat.

Geen mens is illegaal
De politie duwt de woordvoerders naar voren

Neem nu het UWV met een grote achterstand?
De Toeslagenaffaire?
En zelfs bijvoorbeeld de Troostmeisjes.
Allemaal zaken waar de overheid te traag anticipeerde. In mijn optiek he?

Geen mens is illegaal
Politie zorgt ervoor dat niemand meer richting het gebouw loopt.

Ik kan me echt woest maken, als ik lees dat iemand om asiel verzoekt en jaren moet wachten op een antwoord.
Als je een échte vluchteling bent, hoor je binnen een redelijke termijn te weten of je hie al dan niet mag blijven.

Eduard Disch
Ook Eduard Disch is bij deze demonstratie aanwezig. In 2024 ging hij om het Kinderpardon in hongerstaking. Ook nu wil hij dit pardon bewerkstellingen.

Zeker als er ook kinderen in het spel zijn.
Ik ga het nu ook niet hebben over de verdere uitvoering van de wetten, want hier (klik) wordt dat heel goed uitgelegd. Lees het als mens, niet als tegenstander van asielzoekers.
Echt, ik begrijp heel goed dat veel mensen balen omdat ze bijvoorbeeld geen huis kunnen krijgen.
Maar dit komt door het slechte anticiperen van instanties. Er had allang veel meer gebouwd/vervangen moeten worden. De asielzoekers zijn hier niet/amper debet aan.

Lange Voorhout
Op het Lange Voorhout gaat de demo door. De politie zorgt ervoor dat niemand meer terugloopt.

Afijn, vandaag was dus een debat in de Eerste Kamer over de asielwetten.
Extinction Rebellion protesteerde samen met Here to Support, een organisatie die opkomt voor ongedocumenteerden, en actiegroep De Straat Op voor het vervangende Kamergebouw in de Kazzernestraat tegen de voorgenomen wetten.
Lang mochten ze niet daar staan. Na een korte poos werden de demonstranten door de politie naar het Lange Voorhout gedirigeerd.
Aldaar ging het protest nog even door onder het toeziend oog van de agenten….

Please follow and like us:

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.