Koning Willem-Alexander ontvangt President Shimon Peres

De president van Israël, Shimon Peres, brengt van 29 september tot en met 2 oktober 2013 een officieel bezoek aan Nederland. Het bezoek bevestigt de goede betrekkingen tussen Nederland en Israël.

Vandaag, dinsdag 1 oktober verwelkomde Koning Willem-Alexander de president op Paleis Noordeinde.

Shimon Peres, geboren als Szymon, is een Israëlisch politicus, de negende premier van Israël (1984-1986 en 1995-1996), tweemaal plaatsvervangend premier en de voormalige leider van de Arbeidspartij tot hij in november 2005 vervangen werd door Amir Peretz en hij overstapte naar Kadima.
Peres werd op 13 juni 2007 tot president van Israël verkozen (wat overigens een ceremoniele functie is) en werd op 15 juli 2007 beëdigd.
Hij is het oudste staatshoofd ter wereld.

Na ontvangst in de Paleistuin van het Paleis

werd het Israëlische volkslied en het Wilhelmus gespeeld. Beiden stonden op een speciaal podium.

Hierna werd de Erewacht geïnspecteerd door koning Willem-Alexander en President Shimon Peres.
4 reacties
linda Olsthoorn
Hoe weet jij dit soort dingen toch altijd :p
Wauw heb je die foto’s zelf gemaakt???
groetjes linda
Geertje
Dank je Linda! 🙂
En ja, de foto’s heb ik zelf gemaakt…
linda Olsthoorn
Heeeel gaaf dat je ( in mijn ogen ) zo dicht bij de koning bent geweest terwijl hij een president op bezoek heeft.
Geertje
@Linda
Het is voor mij ook elke keer weer bijzonder eerlijk gezegd…