Bier en Brood bijna verdwenen

De prachtige mural van Bier en Brood gaat binnenkort echt tegen de vlakte.
Vorige maand schreef ik over het Lucent Danstheater dat gesloopt wordt. Tegen de achterkant, gezien dan vanaf het Spui, is een prachtige schildering van dit kunstenaarsduo. Met dit graffitikunstwerk wonnen ze in 2018 de prijs voor “beste mural in de categorie Benelux + ABC Mural tijdens de Street Art Awards Benelux”.
Nog even, en hij is niet meer te zien.

Bijna alle graffiti is tijdelijk.
Daarom worden overal foto’s van gemaakt.
Ook ik heb al een heleboel foto’s van diverse streetart op mijn harde schijf.
Maar hoe dom: nooit heb ik een foto gemaakt van deze toen hij goed zichtbaar was. Wel tijdens het maken ervan gelukkig. Ik meende dat ik er nog wel de kans voor zou krijgen.
Maar toen kwam nieuwbouw. Zelfs hoogbouw. En natuurlijk sloop. Met de vele hekken waardoor het zicht nog meer werd ontnomen.
De schildering was amper meer zichtbaar.

Soms heb je geluk. En dat had ik onlangs. De hekken achter Amare waren niet gesloten en ik liep het werkterrein op. Nergens stond een bord “Verboden Toegang”.
Toen ik er liep, vertelde een meneer, dat dat niet mocht en wat ik deed.
Ik legde hem uit, dat ik nog een keer de mural wilde vastleggen voor het niet meer kon.
Hij pakte zijn jas en liep mee.
Zo kon ik toch nog een paar laatste kiekjes maken van dit prachtige werk.
Wauw.