*Uithof

Tijdens dakbedekking van de Uithof ontstond op 5 april 2004 een brand, die de hal met de ijshockeybaan is volledig verwoestte.
In de wijde omgeving was deze brand te zien, vanwege de donkere wolken (zelfs waar ik woon), en men werd geadviseerd ramen en deuren dicht te houden.
Gelukkig was niet de hele Uithof verwoest, en kon hij weer worden opgebouwd. Een prachtige schaatsbaan was het resultaat. Op 2 oktober 2004 was hij weer geopend voor publiek.
foto van 2 oktober 2004
de binnenbaan nu in de ring van de buitenbaan.
Nu, zo’n twee jaar later, is er weer veel te doen rond de Uithof. De belangrijkste exploitant van het sportcentrum (de Financieringsmaatschappij Exploitatie De Uithof die de schaats- kart- en skibaan exploiteert) dreigt failliet te gaan. De twee directeuren zijn plotseling opgestapt.
In het sportcentrum zijn meer bedrijven gevestigd, zoals een klimmuur, fitnesscentrum en horecagelegenheden. Deze, overigens gezonde bedrijven, vrezen door het verdwijnen van de schaats- en skibaan ook failliet tegaan, omdat zij voor hun inkomsten hiervan grotendeels afhankelijk zijn.
De schaatsschool had reeds de huur (zo’n 50.000 euro) afgedragen aan de exploitant, waardoor dit geld nu verdwenen is. Een vraag om een bijdrage aan de gemeente door (vastgoed)directeur Hans Bronsgeest van de Uithof, om in elk geval de schaatsers tegemoet te komen, leverde nul op het request.
Ik hoop dat het de Uithof lukt andere financierders te vinden; het zou toch wel heel jammer zijn, als nog (na de Hokij) een schaatsbaan verdijnt in Den Haag.
Ook is in Zuid-West voor jongeren al niet erg veel te beleven; ik vind dat alles wat er nog is behouden moet blijven!
Sport is een belangrijk iets voor jong en oud. Alleen daarom al zou het de gemeente sieren als zij toch hulp geeft.
En, is er al niet voldoende verdwenen in Den Haag?