Waar is de Pindachinees?
In 2011 schreef ik een blog over het standbeeld van de Pindachinees, die op 18 april 2011 in de lampenwinkel van Piet de Borst aan de Grote Markt werd onthuld.
Het beeld was een eerbetoon aan de eerste Chinese ondernemers in Nederland.
De eigenaar en tevens initiatiefnemer hoopte eigenlijk, dat het beeld (maar dan van weerbestendig materiaal) ooit een ‘echte plek’ in op de Grote Markt zou krijgen, waar iedereen hem kon bewonderen.
Hij zou zelfs daarover gecorrespondeerd hebben met de gemeente.
Helaas is dat er nooit van gekomen.
Niet op de Grote Markt maar ook nergens anders, voor zover ik weet althans.

Op 7 december sloot de lampenzaak definitief: Piet de Borst wilde na 40 jaar zijn zaak niet meer voortzetten en genieten van zijn pensioen. Zijn kinderen wilden de zaak niet overnemen. Op 17 mei 2013 overleed Piet de Borst.
Wat is er nu met het beeld van de Pindachinees en de plannen voor een plekje gebeurd, weet iemand dat?
Zou aan de wens van Piet de Borst tegemoet gekomen worden, dat de Pindachinees alsnog na de herinrichting van de Grote Marktsraat een eigen plekje krijgt, want hoezeer hoort dit beeld niet bij de Hofstad?