Totale maansverduistering heel even zichtbaar tussen de wolken

Helaas, het mocht niet in Den Haag.
Gisteravond zou een totale maansverduistering te zien zijn.
Aan het begin van de avond was de hemel op veel plaatsen nog onbewolkt, maar naarmate de avond vorderde, trok de hemel dicht.
Jammer.
Want de maan had heel goed rood kunnen worden door het vulkaanas dat in de lucht zweeft.
Op de foto’s op Nu.nl uit plaatsen waar de volledige maansverduistering wél te zien was, is dit ook het geval.
Om ongeveer half twaalf ontstonden er even heel kleine gaten en ben ik snel naar een vrij plekje gegaan (op de hoek van de Erasmusweg en Ambachtsweg) om misschien het laatste stukje van de verduistering te kunnen zien aan de zuidoostelijke hemel.
En ja; tussen de wolken kwam de maan heel even en helaas niet volledig tevoorschijn. Maar wel zichtbaar is dat hij nog niet volledig uit de schaduw van de aarde was!
Rood was hij helaas niet; de lucht erachter overigens wel. Toch nog een stukje ‘meegepikt’.
Tweet
Eén reactie
tagrijn
Glad vergeten, maar er was toch niet echt veel te zien. Jij hebt er nog het beste van weten te maken. Je inspanning was niet tevergeefs.