Gezondheid,  Stadsnieuws

Omar Munie benoemd tot ambassadeur Nierstichting

Omar munie
Omar Munie bij zijn foto als ambassadeur Nierstichting

 

Op donderdag 12 februari werd Omar Munie in zijn “flagshipstore” aan het Noordeinde in Den Haag geïntroduceerd als ambassadeur voor de Nierstichting.

 

Omar Munie
Omar Munie, Angela en de directeur van de Nierstichting

 
De directeur van de Nierstichting hield een toespraak waarin hij hem bedankte en ook de “levende donor” Angela Schuivens was hierbij aanwezig en werd door Omar in het zonnetje gezet.

 

Prachtige etalage

 

In een prachtig versierde zaak, waar op elk detail was gelet, werden de genodigde ontvangen.
Lekkere alcoholvrije bubbels, waarbij de glazen met een prachtig lint waren versierd en zalige hapjes, zowel zoet als hartig.
De meeste mensen waren mensen die met zijn ziekte te maken hadden gehad: verpleegkundigen en mensen die hem thuis hadden geholpen.

 

Nieuwe pasjeshouders met opdruk van een nier

 
Twee jaar geleden moest hij gevaccineerd worden tegen Gele koorts. Helaas werd hij hier ziek van en bleken zijn nieren niet goed meer te functioneren. Het gevolg was, dat hij drie maal per week gedialyseerd moest worden en hij continu pijn had.
Ondanks deze vervelende situatie wilde hij het beste uit het leven halen, hoe moeilijk dat soms was. Hij leef doorgaan met zijn werk om zijn droom te blijven verwerkelijken.
Toen kwam Angela, die hoorde van zijn nier probleem. Zij besloot een nier aan de ontwerper te doneren. Al na een paar weken kon hij weer aan de slag.
Tijdens de introductie als ambassadeur van de Nierstichting bedankte hij, naast Angela, alle mensen die hem zo verzorgd hadden, zowel de artsen, als de verpleegkundigen en thuiszorg.
Als ambassadeur wil hij zich mede inzetten het doneren van nieren bij leven te stimuleren.
Zelfs tijdens zijn ziekte en revalidatie was hij nog hard bezig geweest met ontwerpen: prachtige leren pashouders, waarop een nier was geprint.
Op een zichtbare plek waren deze uitgestald.

Omar Munie ontvluchtte als 9 jarige jongen samen met zijn broers en zus Somalië. Na de Haagse school voor Mode & Kleding studeerde hij af bij de mbo-opleiding Mode Techniek van de Mondriaangroep. Daar werd hij uitgeroepen tot ‘uitblinker van 2007’ en werd in korte tijd een succesvol tassenontwerper die wereldwijd verkrijgbaar zijn.

Please follow and like us:

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.