Mens/Maatschappij,  Politiek

Herdenking Volksopstand Tibet

 

 

Zoals ik gisteren al schreef, werd gisteren herdacht dat  50 jaar geleden op 10 maart 1959 in Lhasa, Tibet, een massale volksopstand plaatsvond tegen de Chinese onderdrukking. De opstand werd door het Volksbevrijdingsleger bloedig neergeslagen. De herdenking vond plaats op het Plein in Den Haag door middel van een manifestatie.

Ondanks het slechte weer, was toch een grote groep mensen naar het Plein gekomen om duidelijk te maken dat er wat in Tibet moet veranderen.

 

 

 

In een aparte tent zat een groep mensen die 24 uur in hongerstaking waren gegaan uit solidariteit met alle mensen in Tibet vermist, gedood of gevangen zitten en zaten.

 

 

Aan een aantal leden van de Tweede Kamer werd een petitie aangeboden, waarin aandacht werd gevraagd voor de afschuwelijke situatie waarin de Tibetanen leven moeten; hun onderdrukking en alle mensenrechten die door China worden geschonden.

In een interview dat ik met Tweede Kamer-lid Van Baalen had zei hij ook terecht, dat er wat moet gebeuren, omdat anders hoogstwaarschijnlijk deze situatie uit de hand zal lopen (zie hiervoor ook het filmpje onderaan).

 

 

Er waren vele sprekers, er werd gebeden en gezongen onder leiding van een monnik, waarna rond 4 uur een mars naar de Chinese ambassade volgde.

 

 

Ondanks dat het daar even uit de hand leek te dreigen, liet de politie zich niet indoctrineren; rustig haalde zij de mensen die over het hek waren geklommen weg om de demonstratie tot een goed einde te laten verlopen.

Deze laatste foto is van Richard Mulder (klik op zijn naam voor meer mooie foto’s); bedankt voor het gebruik!

Meer foto’s? Klik hier.  

 

Hieronder een filmpje dat een beeld geeft van de herdenking op het Plein.

 

 

Please follow and like us:

2 reacties

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.