Politiek,  Wijknieuws

Galaxy en Polencomplex

Galaxy
De ingang van de “barakken” van Jobcenter.
Komt Galaxy hiernaast?

Al jaren probeert coffeeshop Galaxy een nieuwe plek te krijgen in Den Haag.
Makkelijk is dat niet, want er zijn diverse voorwaarden aan de plek: hij mag niet in een woonwijk of winkelcentrum liggen. Ook moet er genoeg afstand zijn van scholen en instellingen voor kwetsbare personen.
Het duurde dus heel wat jaar: mede omdat een aantal andere plekken werden afgewezen.
Nu lijkt de plek gevonden. Bij de plaats waar nu het Polencomplex ligt.

Het Polencomplex is in 2014 na heel wat gesteggel officieel geopend.
Het zijn grote barakken (zie hier voor een foto) met heel toepasselijk de namen van bekende tennissers die staan op het voormalige tenniscomplex in De Uithof. Het zou een tijdelijke oplossing zijn; de plaatsing was slechts voor maximaal 5 jaar. Echter die 5 jaar werden er dus 10.
Nog steeds probeert Uitzendbedrijf Jobcenter verlenging te krijgen, kennelijk is het zeer rendabel werknemers hier te huisvesten.

Galaxy
Komt hier een nieuw Polenhotel?

Feit blijft, dat de situatie, hoe schrijnend ook, beter is dan een tentje in een bos/park of in zeer slechte omstandigheden in een huis. Misschien herrinnert u zich de Wouwermanstraat?
Maar terecht wordt ook gesteld, dat de werknemers worden ingezet in de AGFsector in het Westland: waarom daar geen nieuwe huisvesting?

De Gemeente Den Haag wil niet meer weten van uitstel.
Het heeft nieuwe plannen voor de grond.
Vreemde is, dat dat identiek is als wat er stond: een nieuw onderkomen voor arbeidsmigranten?

Samen met de bouw van dit complex wordt en ook een nieuwe zaak voor Galaxy gebouwd.
De plek is dus vlak bij het grote parkeerveld bij de Jaap Edenweg.
Persoonlijk heb ik weinig problemen met deze coffeshop: ik kan me voorstellen dat het een stuk verlichting zal geven in de Weimarstraat. En voor wat betreft parkeerproblemen zal het niet zorgen.
Het Westland piekert er niet aan een te openen in hun gebied dus is deze plek een uitkomst.

Echter, waar ik wel problemen mee heb is een nieuw “Polenhotel”.
Na 10 jaar is het genoeg geweest vind ik. Zeker omdat beloofd was dat het slechts 5 jaar zou duren.
Laat nu het “groen” weer belangrijk zijn en geef de Uithof even rust. Want er is echt een aanslag geweest op de natuur.
Het is een prachtig park maar het heeft kwetsbare gedeelten die beschermd moeten worden naar mijn mening.
Overigens is dit niet een geval van NIMBY, want in mijn omgeving zijn voldoende opvangcentra en zelfs een “Polenhotel”.

Please follow and like us:

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.