Dansparade Greenpeace voor behoud Amazone
Vandaag organiseerde Greenpeace een sambaparade vanaf het Malieveld naar de Braziliaanse ambassade in Den Haag om de Braziliaanse president Dilma Roussef te vertellen dat zij de Amazone moet en kan redden.
De huidige wet die de Braziliaanse bossen, de Amazone dus, beschermt staat enorm onder druk. Er is een nieuw voorstel van deze wet ingediend die veel zwakker is. Als dit voorstel wet wordt, kan dit dramatische gevolgen hebben voor de Amazone.
Vanaf het Malieveld werd daarom gelopen met een spandoek van Greenpeace met de tekst ‘Dilma, save the Amazone’ en een groot nagemaakt beeld van Christo Redentor.
Daarachter dansten mensen en maakten muziek.
Straten werden door de politie afgezet en openbaar vervoer tegengehouden waardoor de actie, hoewel niet grootschalig, toch enorm bekijks had.
Zeker toen bij de Hofvijver werd stilgestaan, en het beeld van Retendor plat neergelegd werd.
Cristo Redentor is overigens het indrukwekkende standbeeld van Jezus dat met gespreide armen uitkijkt over de stad Rio de Janeiro in Brazilië.
Tweet
Eén reactie
Ferry
ja ik zag in de verte wat mensen op het veld met dat beeld aan de gang , en dacht dat ze van de EO waren … ha ha ha
Jammer dat ze niet even bij occupy langs kwamen om een mediatent oid te doneren .
Kennelijk is Greenpeace dan niet geinteresserd in mensen die zelf denken … doordenkertje …