Bezuidenhout herdenkt slachtoffers bombardement

Foto: Richard Mulder
Op 3 maart 1945, bijna aan het einde van de oorlog, werd Bezuidenhout per ongeluk getroffen door een onvoorstelbaar bombardement.
Het doel van de bommenwerpers was het Haagse Bos, een park dat de Duitse raketeenheden al enige tijd gebruikten om hun V2-raketten op te slaan en eraan te werken, voordat ze werden gelanceerd. Helaas troffen ze de wijk Bezuidenhout.
Het gevolg was honderden doden, honderden gewonden en duizenden mensen raakten dakloos. Maar ook honderden mensen vermist.
De chaos was enorm.

Foto: Richard Mulder

Foto: Chris Schram
Op de Juliana van Stolberg aan de Koningin Marialaan staat een monument ter herinnering aan alle slachtoffers. Elke eerste zondag in maart wordt hier een herdenkingsbijeenkomst georganiseerd, zo ook dit jaar. Gelukkig, ook na 74 jaar is de belangstelling nog groot.
Veel mensen waren hier op afgekomen.
In de regen werden kransen en bloemen gelegd door onder anderen loco-burgemeester Richard de Mos en overlevenden van het bombardement.
Het “vergissingsbombardement” op Bezuidenhout mag niet vergeten worden. Fijn dat ook de Gemeente Den Haag elk jaar aanwezig is.
Volgend jaar is het 75 jaar geleden: dan meer aanwezigen?