Onthulling nieuwe raceauto Forze IV op Spuiplein

Gisteren hebben studenten van de TU Delft hun nieuwe raceauto, de Forze IV, op het Spuiplein in Den Haag voor het eerst aan pers en publiek getoond. De eerste formule auto ter wereld met een waterstof brandstofcel.
De FIA GT4-coureur Denis Donkervoort (bekend van oa. de 24 uur van Dubai) reed geruisloos in de nieuwe Forze IV: een lichtgewicht formule raceauto aangedreven door een waterstof brandstofcel.

De brandstofcel voorziet de twee elektromotoren van stroom en kan de auto in 5 seconden van 0 naar 100 km/u jagen. De enige uitstoot van deze wagen is puur water.
Niet alleen de vorm is nieuw ten opzichte van de vorige waterstof racers, ook onderhuids is er het nodige veranderd. Na drie karts rijdt het team dit jaar met een Formula Student auto aangedreven door een door de TU Delft geheel zelf ontwikkeld brandstofcel systeem.
Overigens is de gehele wagen door de studenten volledig (elektronisch en mechanisch) ontwikkeld.
Volgende week zullen ze met deze auto in de Formula Student meedoen, een competitie in Engeland waar teams van universiteiten uit de hele wereld aan deelnemen. Alle auto’s die meeracen zijn zelf gebouwd.

Natuurlijk werden er ook foto’s gemaakt van de studenten die verantwoordelijk waren voor de ontwikkeling van deze formule wagen. Eerst werd een foto gemaakt van de direct verantwoordelijken en daarna van alle studenten die hieraan hebben meegewerkt.
Tweet
3 reacties
Niek
Jij blijft ook echt in beweging hè, Gera? En nog met geduld ook. Eigenlijk een soort ‘webmotor’. Ik had te weinig geduld om op de waterstof racewagen te wachten en dacht dat de cart op het Spuiplein het nieuws was. Zie ik jouw foto’s van een bijna formule 1 wagen op het net. Goed hoor!
Geertje
@Niek,
Dank je! 🙂
Ja, was enorm leuk te zien; had er spijt van dat ik niet een stukje had gefilmd; was gigantisch te zien hoe stil maar snel hij reed een draaide.
Er werd ook verteld dat hij juist geschikt was voor ‘draaiwerk’.
Maar snel!
Die cart was van vorig jaar; deze is inderdaad om ‘echt’ te racen.
Niek
@geertje Soms is iets zo spectaculair dat je vergeet het vast te leggen.