Vlaggetjesdag 2013 in Scheveningen

Op 19 juni gaat pas het eerste vaatje Hollandse Nieuwe onder de hamer, toch werd in de haven van Scheveningen Vlaggetjesdag op zaterdag 8 juni gevierd.

Een heel druk feest, het zou de best bezochte Vlaggetjesdag ooit zijn. Gelukkig werkte het weer ook enorm mee: de zon scheen de hele dag uitbundig.
Normaal gesproken kunnen bezoekers op Vlaggetjesdag verse Hollandse nieuwe proeven. Door het slechte weer van de laatste tijd was dze echter nog niet vet genoeg. De Nieuwe haring ging dus even “op herhaling”.

Staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Zaken gaf het officiële startsein en zei dat de haring een unieke positie heeft in de Nederlandse cultuur en dat de haringvissers in Nederland zelfs als eerste het MSC-keurmerk hadden ontvangen.

De bezoekers konden onder meer de twee schepen uitzwaaien die de haringen voor het nieuwe seizoen gaan vangen, deze twee schepen werden vooraf gegaan door een stoet aan andere schepen, waarin ook Sharon Dijksma zat,

evenals burgemeester Van Aartsen.
Een leuk wetenswaardigheidje is dat deze twee schepen, de Wiron 5 en Wiron 6 van Rederij Jaczon uit Scheveningen de enige zijn die nog varen onder Nederlandse vlag op Hollandse Nieuwe. De overigen schepen van Nederlandse reders vissen vaak onder buitenlandse vlag op haring.

Ook waren er in Scheveningen verschillende demonstraties, optredens (zoals ook van Bobby en Rolando) en activiteiten zoals de traditionele vlootschouw. En natuurlijk ontbrak het Shanty koor ook niet.

Waar je ook keek, vrouwen in traditionele Scheveningse klederdracht waren aanwezig.

Haringhappen: ondanks dat het niet de nieuwe haring was, zalig was de nieuwe oude zeker….
Een kleine selectie van mijn foto’s kan je hier bekijken, maar ook Richard Mulder heeft veel foto’s gemaakt: kijk hier voor zijn impressie.
Eén reactie
Pingback: