Sloop ADOstadion in Zuiderpark
Gisteren was niet alleen de sloop van de Zwarte Madonna.
Ook is men begonnen met de sloop van het Zuiderparkstadion.
Eigenlijk was dat best schrikken; iedereen was ervan uit gegaan, dat dat pas na de zomer zou gebeuren.
De gemeente zou na de goedkeuring van de sloop namelijk dit berichten in de Posthoorn, waarna de bezwaarprocedure van start kon gaan.
Daar is echter niet op gewacht. Direct na goedkeuring is een sloopbedrijf beginnen met het verwijderen van de Noord en Oost tribunes.
De reden?
Hier lees ik, dat men versneld tot sloop is overgegaan, omdat omdat de gemeente lucht kreeg van het feit dat een groepje mensen bezig was het stadion tot beschermd stadsgezicht te laten verklaren, of op de monumentenlijst te krijgen.
Natuurlijk wilde ik de sloop zien; en zag, dat een aantal mensen van het AD/HC naar binnen liepen.
Natuurlijk ben ik er achteraan gegaan.
Op de Zuidtribune had je een goed beeld van de sloop.
Een klein groepje Ado-fans zaten alles triest te bekijken.
Zij vertelden alles tot de laatste snik alles te volgen.
Ik hoop dat dat ook zal lukken; deze meneer van ADO keek niet echt blij!
De Oosttribune ligt nu helemaal plat, de Noordtribune valt stuk voor stuk omlaag.
De Zuidtribune zal nog even blijven staan, omdat daaronder kantoren staan, maar aan het eind van de zomer verdwijnt ook dit.
Weer is een stukje geschiedenis verdwenen.