Historie,  Stadsnieuws

Resten Middeleeuwse poort gevonden



In tegenstelling tot veel steden, had Den Haag zelf in de Middeleeuwen geen muren.
Wel werd het paleis van de Graaf (Floris IV) op het Binnenhof tussen 1300 en 1620 omgeven door dikke muren en (tot circa 1830) brede grachten.
Ook waren er diverse poorten die onder andere naar het Binnenhof en de Gevangenpoort leidden. Een aantal zijn nog steeds aanwezig, maar ook zijn er diverse verdwenen.


Zo is het Haags Historisch Museum in 1636 gebouwd op de plek van een ouder doelengebouw, de Doelenpoort.
Deze Doelenpoort is genoemd naar de Sint-Sebastiaansdoelen (schutterij).
De schutters van dit gilde gebruikten het pand voor feesten en bijeenkomsten. Direct achter het gebouw, parallel aan de Korte Vijverberg, lagen hun schietbanen.
Bij de bouw van het Haags Historisch Museum moest deze poort wijken.
Echter, tijdens deze week werden tijdens rioolwerkzaamheden voor het Mauritshuis resten van deze 16e eeuwse poort blootgelegd.
Volgens de archeologens stamt de poort uit 1583.

Kijk ook (onder andere) eens op deze prachtige pagina van Chris Schram met historie over de poorten van Den Haag.



Please follow and like us:

Eén reactie

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.