Overweging,  Politiek

Ophef rond de Turkse verkiezingen

Turkse verkiezingen
In de rij voor de Turkse verkiezingen voor het GIA

Vorige week vrijdag tot en met dinsdag deze week konden de Nederlandse Turken stemmen in verband met de Turkse verkiezingen (daar mogen ze zondag naar de stembus).
De vraag is nu, blijft Erdogan aan de macht, of zal de oppositie zijn plaats innemen.

In Nederland kon men op een aantal plaatsen hun stem uitbrengen waaronder, net als vorig jaar bij het referendum, in het GIA Trade & Expedition Centre in De Werf.
Zeker in het weekend was het daar enorm druk. Een record aantal mensen hebben daar hun stem uitgebracht.

Voor het GIA stonden lange rijen mensen te wachten, agenten stonden op De Werf om alles in de gaten te houden alsmede verkeersregelaars die ervoor zorgden dat alles in goede banen werd geleid.
Ook het verkeer had behoorlijk hinder.
De Lozerlaan was op in de middag nauwelijks meer “door te komen”. Zaterdag zag ik een lange file vanaf de Escamplaan naar de Wippolderlaan.

Turkse verkiezingen
Borden die de weg wijzen naar het GIA

Veel commotie was in (onder andere) Den Haag ontstaan wegens de talrijke borden die verwezen naar de stembus.
Zowel opgesteld in het Nederlands als in het Turks.
Vragen las ik als “waarom ook in het Turks, terwijl het Nederlanders zijn?” en “wie heeft voor die borden betaald?”
Ook politiek werd zowel op gemeentelijk als landelijk niveau vragen gesteld of dit wel kon. Mensen worden toch geacht Nederlands te spreken.
Duidelijk werd, dat Erdogan deze had betaald. Toch vraag ik me af, wie de plaatsing- en verwijderkosten heeft opgebracht.
Afijn, deze discussie ga ik op deze blog niet aan, want deze is voldoende gevoerd. Met daarbij, ik vind dat iets anders veel belangrijkers is. Waar ik me veel meer zorgen om maak.

Turkse verkiezingen
Eén van de borden op de Lozerlaan

Want waarom wordt er zo’n heisa gemaakt over die borden, terwijl men zich naar mijn mening beter druk kan maken om de persoon over wie dit allemaal gaat.
Erdogan.
Een gevaarlijke dictator naar mijn mening.
Verworven vrijheden in dat land die allemaal zijn ingenomen. Mensenrechten die op grote schaal worden geschonden.
Een politiek van angstcultuur die wordt gevoerd.

Ik hoop van harte dat hij de verkiezingen niet wint.
Al heb ik het te doen met de mensen die in Turkije wonen. Want wat gebeurt er na de Turkse verkiezingen?
Lees dit stuk eens.
Als zij gelijk heeft, zal het land sowieso verliezen.
Niet alleen Erdogan, niet alleen de oppositie, maar ook de burger.

Please follow and like us:

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.