Stadsnieuws

Officiële opening tunnel Neherkade

Doorgang nu nog verborgen…..

 

Vandaag opende wethouder Tom de Bruijn (Verkeer) de korte tunnel die onder de Neherkade en de kruising met het Leeghwaterplein is aangelegd.
De 160 meter lange tunnel was de hele dag toegankelijk voor het publiek en er waren medewerkers van de aannemer aanwezig om uitleg te geven over de werkzaamheden.
Maandag 20 april gaat de tunnel open voor het verkeer.


 

De Bruijn opent tunnel officieel samen met kinderen

 

Om 12 uur was het echte officiële moment.
Samen met een paar kinderen drukte de wethouder op een rode knop, waarna de doeken die het zicht in de tunnel verborgen opzij werden geschoven.
 

Brassband loopt voorop

 
Een brassband liep voorop, terwijl de aanwezigen voor het eerst door de tunnel mochten lopen.

 

kinderen konden een spaarpot versieren in de vorm van een kever (auto)

 

Nadat iedereen weer terug was, was er voor de kinderen de mogelijkheid leuke dingen te doen, zoals wat te eten maken, een spaarpot versieren

 

meisje beschildert een doek

 

Of een doek beschilderen.

 

verkeersregelaars houden auto’s tegen als mensen willen oversteken

 

Verkeersregelaars zorgden ervoor, dat iedereen die wilde kijken veilig het kruispunt konden oversteken.
 

in juli 2014 werd het water versmald

 
Al ruim een jaar wordt gewerkt aan de Neherkade. Doel is de doorstroming van het verkeer, de verkeersveiligheid en de luchtkwaliteit te verbeteren. De Neherkade wordt breder en krijgt meer rijstroken. Verder worden de kruisingen aangepast en komt er meer groen. De nieuwe inrichting is nodig om in de toekomst het verkeer van de Rotterdamsebaan te verwerken. Eind dit jaar zijn alle werkzaamheden klaar.

Het water aan de Neherkade moest voor de bouw van de tunnel worden versmald, wat op bovenstaande foto goed te zien is.
In juli vorig jaar was men hier nog druk mee bezig: op dezelfde plaats is nu de tunnel……

Please follow and like us:

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.