Kayak verrast met een nieuwe Elpee
“Herboren” Kayak verrassend goed

Vandaag was de band Kayak te gast bij boekhandel Paagman.
Op 12 januari kwam hun nieuwe elpee/CD uit met de naam Seventeen.
Waarom Seventeen? Omdat het de zeventiende elpee is uit de geschiedenis van deze groep.
Zelf heb ik vroeger het album Phantom of the Night helemaal grijsgedraaid en dan met name het nummer Ruthless Queen.
Dus een rit naar Paagman maakte ik graag, ondanks de kou.

Ton Scherpenzeel, de enige die is overgebleven uit de oorspronkelijke bezetting, stelde de twee nieuwe bandleden voor die samen met hem optraden, namelijk zanger Bart Schwertmann en gitarist Marcel Singor. Niet alleen deze twee waren nieuw: de andere leden, te weten bassist Kristoffer Gildenlöw en drummer Collin Leijenaar zullen tijdens hun toer aanwezig zijn. Deze toer begint op 24 januari. Kijk hier voor alle data: ook in de Boerderij in Zoetermeer zullen ze optreden!
Daarop begonnen ze met het spelen van enkele nummers uit hun nieuwe elpee/CD.
Het geluid was zo herkenbaar, maar ijzersterk.
Ik genoot van de liederen. Zoals het nummer million years.
(Video is met toestemming van Ton Scherpenzeel geplaatst op Youtube).
Wat was ik blij, dat ik gegaan was!
Vergane glorie: absoluut niet. Prachtige songs en er was een geweldige harmonie tussen de bandleden te horen.
Kayak is een band met een lange geschiedenis. Ton Scherpenzeel, bandlid van het eerste uur, kondigde in de zomer van 2017 de nieuwe line-up aan: “De bezetting waarin de groep zal gaan optreden bestaat behalve uit toetsenist Ton Scherpenzeel, gitarist Marcel Singor en zanger Bart Schwertmann, nu definitief ook uit bassist Kristoffer Gildenlöw en drummer Collin Leijenaar.
Ton Scherpenzeel, hoopt dat de bijna compleet nieuwe line-up en platenmaatschappij vele nieuwe deuren voor hen zal openen. De herboren band bewijst met de nieuwe bezetting en het nieuwe album dat Kayak, de naam van de band (willekeurig gekozen in 1972) nog steeds even geschikt is.
2 reacties
Geuzenpartij!
Een bekend geluid! Heerlijk! In 40 jaar is er in feite niets veranderd.
admin
Klopt!
Ik vond het ook geweldig 🙂