Kunst/Cultuur,  Markante Hagenaars

Haagse icoon Marcello overleden 

Haagse icoon Marcello
Haagse icoon Marcello
(foto bij persbericht)


Haagse icoon Marcello overleden 

Een triest bericht.
De bekende Haagse kunstenaar Marcel van den Dop (beter bekend als Marcello) is dinsdag 14 januari op 70-jarige leeftijd overleden. Hoewel hij al enige maanden ziek was, kwam zijn dood toch plotseling. 

Met zijn vrouw Els vormde Marcello sinds 1990 het kunstenaarsechtpaar Marcello en Els, een begrip in Den Haag. Zij maakten talloze zeefdrukken, schilderijen en tekeningen, vaak met Haagse en niet-Haagse rocksterren als onderwerp.

Haagse icoon Marcello
Marcello met een voetbal getekend door alle spelers van ADO tijdens de uitreiking van het voetbalplaatje aan Lex Immers

 

Samen tekenden zij jarenlang de portretten van alle ADO-spelers en begin deze eeuw verrijkten zij de voetbalplaatjesactie van AH met een foto van de ontbrekende ADO-speler Lex Immers. Zij waren de initiator van de tentoonstelling ‘Rembrandt 2000’. Ook bedachten zij de geelgroene Den Hagelslag en organiseerden zij onder de titel ‘Halibo’ fameuze Haagse literaire borrels. In Marcello’s Art Factory First Floor gaven zij schilder- en tekenlessen.  

 

Marcello & Els waren initiatiefnemer van de Rock History Tour. Tot twee jaar geleden startte die bustour door Beatstad nummer 1 vanuit hun Rock Gallery (voorheen Galerie Haags) aan de Koningin Emmakade.  

Met het heengaan van Marcello verliest Den Haag één van zijn markantste creatieve iconen. 

Please follow and like us:

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.