Stembureau; in een boekhandel?
Op RTV-West las ik het nieuws dat op 22 november Hagenaars ook in een Haagse boekhandel in het Statenkwartier hun stem kunnen uitbrengen; het is een officieel stembureau.
Bij de lokale verkiezingen konden de kiezers al terecht in twee grootwinkelbedrijven en op het Centraal Station.
Eerlijk gezegd word ik daar niet erg blij van.
Natuurlijk is het makkelijk, maar zijn er al niet voldoende stemlokalen?
Hoe kan je in rustig en juist je stem uitbrengen in een drukke boekhandel (het gaat hier om boekhandel Paagman).? Hoe zal de controle verlopen? Is er wel ruimte genoeg? Mag je politiek en commercie wel samen laten gaan?
Misschien ben ik teveel van het x93oude stempelx94. Geef mij maar echte stembureaus, met mensen die je daar kunnen helpen als dat nodig is.
En niet even snel tussen het winkelen door op een knopje drukken.
Overigens, valt het niet op dat hoe dichter we naar de verkiezingen toelopen, hoe minder je hoort van de betrouwbaarheid van de stemmachines?