Nieuwe huisjes in vakantiepark de Roompot Kijkduin
Project nieuwe huisjes in de Roompot

In mijn vorige blog gaf ik het al aan. Er was ook een reden dat wij in de Roompot Kijkduin waren.
Er was namelijk een heel bijzonder project aan de gang. Maar liefst 30 huisjes werden vervangen door nieuwe chalets.
En ik mocht meekijken.

Een lange periode werd getwijfeld. Zouden de witte huisjes worden opgeknapt of zouden ze worden vervangen door nieuwe huisjes. Dit gaf natuurlijk best wel overlast en vele chalets konden in die periode niet worden verhuurd.
Uiteindelijk, omdat ze echt aan vervanging toe waren, werd besloten ze toch, maar in een rustige periode, te vervangen.
Dit zou in een tijdsbestek van twee weken geschieden.
Hoe ging het project in zijn werk?

De oude huisjes werden één voor één afgevoerd, compleet, met de inrichting erin.
Door middel van een gigantische kraan die op het terrein was opgesteld werden ze op een grote vrachtwagen geplaatst. Door middel van een “convoi exeptionelle”, dus met een speciale wagen ervoor en erachter, werden deze naar Polen waar ze zullen komen te staan, afgevoerd op een grote vrachtwagen. Vanzelfsprekend nadat ze op deze wagen verankerd.

De nieuwe huisjes werden op dezelfde manier, dus met begeleiding, naar Kijkduin gebracht.

Met dezelfde kraan werden deze prachtige huisjes op de nieuwe plek neergezet.

Deze plek was natuurlijk eerst voorbereid.
Terwijl het ene huisje werd geplaatst, werd de andere voorbereid met een werkwagen.
Wortels en struiken die in de weg lagen werden verwijderd.

De grond werd geëffend en gemeten op grootte en ligging.

Leidingen en af- en aanvoer lagen op de juiste plek.
Als een vakantiehuisje al is geplaatst, kan je natuurlijk niet zo makkelijk meer de elektriciteit en af- en aanvoer van het water regelen….

Daarna was het een kwestie van leidingen aanleggen en verder afwerken.
Een enorme klus, die werkelijk razendsnel ging.
Sowieso stond ik versteld dat zo’n groot project in zo’n korte tijd gereed was.

In de huisjes, die al bijna volledig waren ingericht (bed, bank, keuken enz. stonden er al in) moesten nu de laatste zaken komen.
Met een golfkarretje die de werknemers tot hun beschikking hebben (auto’s rijden op het terrein nauwelijks!) reden af en aan om de laatste spullen aan te voeren.

Onder andere brandblussers maakten de inrichting compleet.
Huisjes deze week al in de verhuur

Deze week al worden de nieuwe zes persoons chalets verhuurd.
Ze zijn werkelijk schitterend en voldoen voor zover ik het heb kunnen zien aan de moderne eisen.
Kijk maar eens hier naar hoe ze eruit zien van binnen.
Een prachtig project om van zo dicht bij te mogen zien!