Mens/Maatschappij

Derde Sint-Jacobsdag op 25 juli

Derde Sint-Jacobsdag
Derde Sint-Jacobsdag op 25 juli
Pelgrims in gesprek tijdens Sint-Jacobsdag 2025 in de Grote Kerk Den Haag . Foto: PR

De Grote Kerk Den Haag viert voor de derde keer gratis toegankelijke Sint-Jacobsdag op 25 juli
Op zaterdag 25 juli 2026 vindt voor de derde keer Sint-Jacobsdag plaats in de Grote of Sint-Jacobskerk in Den Haag.
Wie op bedevaart wil zonder naar Santiago de Compostela te reizen, is die dag van harte welkom voor een sfeervolle avond vol muziek, ontmoeting en pelgrimsinspiratie, met een bijzonder, gratis toegankelijk programma van 16.00 tot 22.00 uur.


Een pelgrimsroute dwars door Den Haag
Vanaf 16.00 uur kunnen bezoekers een pelgrimspaspoort ophalen en vertrekken op een 4 kilometer lange Sint-Jacobsroute door de Haagse binnenstad. De wandeling voert langs bijzondere plekken die verbonden zijn met de Grote of Sint-Jacobskerk en de heilige Jacobus, met leuke weetjes onderweg. Bij elke stop maken deelnemers een selfie, die bij terugkomst in de kerk wordt omgezet in een stempel. Wie alle stops voltooit, ontvangt een officieel certificaat als bewijs van pelgrimschap. Zonder lange pauzes duurt de route zo’n 60 tot 70 minuten.


Muziek, verhalen en een ambachtelijk biertje
Om 18.45 uur wordt de Jacobus Imperial IPA gepresenteerd, een speciaal gebrouwen bier van Haagsche Broeder, inclusief proeverij. Aansluitend start om 19.00 uur het programma in de kerk. Singer-songwriter en americana-zangeres Pieternel – die vorig jaar samen met andere zangeressen de Walk of Wisdom liep – verzorgt een muzikaal optreden en deelt haar ervaringen van onderweg. In samenwerking met het Nederlands Genootschap van Sint Jacob is er een talkshow met bijzondere, persoonlijke pelgrimsverhalen over verschillende pelgrimsroutes.

Praktische informatie
Datum: zaterdag 25 juli 2026
16.00 uur – Deuren open, start stadswandeling
18.45 uur – Presentatie Jacobus IPA Haagsche Broeder
19.00 uur – Muziek- en verhalenprogramma met Pieternel en pelgrimsverhalen
22.00 uur – Einde programma
Locatie: Grote of Sint-Jacobskerk, Den Haag
Entree: gratis, aanmelden verplicht via www.grote-kerk.nl of www.huisvoordestad-denhaag.nl.


Over Sint-Jacobsdag
De Grote Kerk wil van Sint-Jacobsdag een nieuwe Haagse traditie maken. De kerk is vernoemd naar de apostel Jacobus de Meerdere, patroonheilige van pelgrims en naamgever van de beroemde pelgrimsroute naar Santiago de Compostela. 25 juli is zijn officiële naamdag. Daarom staat deze dag in Den Haag voortaan in het teken van bezinning, beweging en ontmoeting.


Over Grote Kerk, Huis voor de Stad
Huis voor de Stad is een plek voor ontmoeting en verbinding. Midden in het hart van de stad, in de Grote Kerk, komt Den Haag samen om te herdenken én te vieren. En het gesprek met elkaar aan te gaan rond onderwerpen en gebeurtenissen die Haagse wijkbewoners en groepen bewegen en dichter bij elkaar brengen. Meerdere keren per jaar worden er daarom in samenwerking met andere Haagse organisaties gratis toegankelijke herdenkingen, vieringen en momenten van samenzijn georganiseerd.

Please follow and like us:

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.