Zomer, dus een dag in de tuin

Eindelijk, het was echt zomerweer vandaag. Met temperaturen van boven de 30 graden was het echt een tropische dag.
Genoten heb ik. Zin om dingen te ondernemen had ik niet meer, dus snel een korte broek aangetrokken en mijn tuinhandschoenen gepakt.
Heerlijk een dagje onkruid wieden, genieten van wat nu opkomt en hier en daar wat ordenen.
Niet te hard natuurlijk, want de temperatuur liep al snel op.
Thuis heb ik de luiken dichtgedaan en de markies laten zakken: de temperatuur binnen liep daardoor niet verder op dan 23 graden!

In het vijvertje zat weer teveel draadalg, dus dat heb ik zo ver als mogelijk was voorzichtig verwijderd. Ik vind het een schitterend gezicht de watersalamanders dan weer te kunnen volgen.
Nog steeds zetten ze eitjes af.

Eén van de grote kaarde die in mijn tuin staat doet zijn naam al eer aan. Nog even, en de knoppen zullen tevoorschijn komen. Ik kan niet wachten!

Na verwijderen van dode bladeren van de voorjaarsbloemen, kwam deze prachtige leeuwenbek tevoorschijn. Onverstoorbaar groeit hij door in de zijborder. Prachtige kleuren!

Het bijenhotel wordt ook weer gebruikt. Of deze wesp alleen eitjes legt met de gigantische legboor, of dat hij ze in larven afzet weet ik niet: mijn kennis van wespen is minimaal.

De braam staat nu ook eindelijk in bloei: erg laat dit jaar. Bijen en hommels vliegen af en aan. Vaak sta ik er een poos naar te kijken zo druk ze bezig zijn en van bloem tot bloem gaan.
De hitte is nu voorbij. Regen en onweer verdreven de hoge temperatuur. Lekker voor de tuin want hij was best droog.
Nagenietend van de dag zit ik op de bank. Van mij mogen nog veel van dit soort dagen volgen!
Eén reactie
Hanny
Gelukkig werd het bij ons geen 30 graden, maar het was wel behoorlijk warm. Er is weer veel te genieten in je tuin.