Kunst/Cultuur

Points of Light: dat moet je echt zien!

Points of Light
Points of Light, een betoverende ervaring

Gisteravond was ik in de stad. Omdat het al avond was, besloot ik, ondanks dat ik toch behoorlijk moe was, naar de Grote Kerk te lopen.
Want ik had gelezen dat ja daar nu kon genieten van Points of Light.
Een “lichtkunstproject die het monumentale kerkgebouw tot een abstracte compositie van licht en geluid transformeert, waarin de architectuur op artistieke wijze centraal staat.”
Nu, lichtkunst is voor iedereen anders. Maar de eerste foto’s die op het internet kwamen maakten me wel heel nieuwsgierig.

Points of Light
Ook onderdelen uniek belicht

Points of LightIk was naar de hoofdingang gelopen bij de Torenstraat, maar dat bleek de verkeerde ingang.
Tegenover het oude stadhuis, door de mooie hoge deuren, werd ik hartelijk welkom geheten. Toch wel fijn ook gewaarschuwd dat het donker was en ik dus moest uitkijken niet te struikelen over de graven (én kabels op de grond).
Het was heel erg moeilijk mijn ogen van de schitterende voorstelling af te wenden naar de grond.
Samen met de muziek is deze Points of Light een waanzinnige ervaring.

Voor Points of Light is gebruik gemaakt van een Lidar 3D-scan. Dit is een techniek waarbij lichtpulsen zijn ingezet om zeer nauwkeurige driedimensionale modellen te creëren. Deze data vormen de basis voor projecties die de gewelven en structuren van het hoogkoor zichtbaar maken in ritmische patronen van licht, gecombineerd met speciaal ontwikkelde soundscapes.
Diep onder de indruk besloot ik op een centrale plek te gaan staan om alles kalm in me op te nemen.
Wie de mogelijkheid heeft naar de stad te gaan: neem een kijkje!
Tram 17 stopt bijna voor de deur vanaf Centraal Station.

  • Points of Light is nog te zien op 16, 17, 22, 23, 29, 30 en 31 januari, dagelijks van 17.00 tot circa 21.00 uur. De projectie duurt 15 minuten en is gratis toegankelijk.
  • Points of Light is een initiatief van het LiGHT-UP collective, bestaande uit Jan Willem Campmans, Jaco Schilp, Sem Schreuder en Merijn Meijers, in samenwerking met Epson, Clayton Fredrik namens The Greanery en de Grote Kerk Den Haag.
Please follow and like us:

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.