De Jagers in Theater Dakota

Schrijverscollectief De Jagers organiseert één keer per maand een literaire avond in Theater Dakota. Het zijn heel afwisselende avonden, waarin proza, poëzie, columns, live schrijven en muziek centraal staan maar ook afwisselende gasten aanwezig zijn.
Veel mensen misten de literaire avonden in Villa Escamp; maar wat je in Theater Dakota beleeft, is eigenlijk wel heel verfrissend!
Juist de variatie maakt dat ik het jammer vond, dat het voorbij was; voor ik het doorhad was de avond afgelopen.

Gisteravond waren Dennis Gaens, Maartje Wortel en Avant La Lettre te gast.
Helaas was het niet erg druk; er hadden in de mooie zaal meer mensen gekund. Onbekendheid? Wel was het erg gezellig. De prachtige gouden lampen aan het plafond gaven een mooie sfeer.
In een ongedwongen sfeer kon iedereen luisteren, al was er ook ruimte te reageren.

De Amsterdamse band Avant La Lettre presenteerde op 17 februari haar debuutalbum ‘Belief’ in een uitverkocht Paradiso. De band speelt nummers met meeslepende teksten. Ze waren onlangs te gast in De Wereld Draait Door. Een perfecte keuze met de andere deelnemers aan de avond.

Dennis Gaens (1982) is stadsdichter van Nijmegen. Zijn debuut ‘ik en mijn mensen’ werd genomineerd voor de C. Buddingh-prijs voor het beste Nederlandstalige poëziedebuut.
Zijn gedichten waren ijzersterk. Het was soms jammer dat ik de zware camera in mijn handen had, want wat waren ze indrukwekkend. Met een diepe inhoud…

Maartje Wortel (1982) won in 2007 de Write Now! wedstrijd voor literair talent. Vorig jaar kwam haar debuutroman ‘Half Mens’ uit, die zeer enthousiast werd ontvangen in de landelijke pers. In tegenstelling tot haar leeftijd vind ik haar verhalen erg volwassen. Terecht dat ze de wedstijd voor literair talent heeft gewonnen.
Al met al moet ik zeggen, dat ik de hele avond heb genoten.
Het zijn avonden die echt zeer de moeite waard zijn en ik zeer kan aanbevelen!
Gezien de intense blikken van de toehoorders, ook de ouderen, zullen zij het met me eens zijn.
Tweet
2 reacties
Paul Cornelissen
Mooi verslag Gera! En sfeervolle foto’s. Dankjewel.
geertje
Dank je Paul 🙂