Bedrijf je als blogger geen journalistiek?
Er zijn veel mensen, die zich afvragen, of bloggers wel een aanvulling zijn op de reguliere nieuwsgeving.
Er zijn er zelfs die zich heel laatdunkend uitlaten over dit medium (ik noem geen namen, maar het gaat onder andere om iemand van deze “echte krant”).
Toch “lachte ik vandaag even in mijn vuistje”, al heb ik naderhand te horen gekregen, dat verkoop onder voorwaarden misschien wel mogelijk was, als het maar blijft behouden zoals het is (via de HSP).
Maar na (!) mijn blog noemen zowel de ADHC als Omroep West als Den Haag FM de Akte van Redemptie, die de verkoop van het Malieveld en het Haagse Bos kunnen verhinderen, waar ik al uren eerder over schreef.
En dan te weten, dat het oorspronkelijke artikel over de verkoop al sinds gisteren op het www. staat.
Pas nadat ik mijn blog publiceerde, over twitter ging, kwamen de andere media met dit (zelfde) nieuws.
Kan je dan nog wel blijven beweren, dat bloggers geen journalistiek bedrijven? (Waarbij ik zeker niet wil beweren, dat mijn blog een journalistieke nieuwssite is; er komen alleen berichten op die ik wil en ze zullen ook zeker regelmatig gekleurd zijn door mijn mening).
Maar ik zou bijna(?) denken dat blogs ook als medium in de gaten worden gehouden door de zogenaamde “echte” media.
4 reacties
Pingback:
Ferry
Heb een keer een abonnement gehad op de “echte krant” … maar brr wat viel dat tegen.
Veel info met name voor het establishment …ahum
Nou geef mij maar Haagsallerlei , actueel en dat met maar één journalist in dienst .. ha ha ha
Hannes
Er is weinig verschil tussen jouw blog en zogenaamde “echte” kranten als ADHC etc. Beide lees ik graag. Toevallig heb ik er voor doorgeleerd in Utrecht tussen 1982 en 1986. Daar heb ik vooral geleerd hoe je het niet moet doen. Maar ik kan wel zeggen dat er in heel Nederland maar eigenlijk 1 echte courant is en dat is NRC Handelsblad. 🙂
Lisa
Natuurlijk lezen ze blogs en ook jou blog. Het probleem is dat het oude krant niet wilt geloven dat er iets anders bestaat, nieuw media is eng, en ze hebben geen zegggenschap, vooral niet als ze nog zo gesloten blijven.