Nationaal Protest loopt zijn mars

Een centrum dat steeds meer licht geeft. Het is bijna Kerst.
De tijd, waarin iedereen het nieuwe leven viert. Mensen die geloven, het kerstverhaal. Over Jozef, Maria en het kindje Jezus, voor wie geen plek meer was in Bethlehem.
In een stal werd dat kindje geboren. Niemand maakte plaats voor hem.
Ik moet in deze tijd vaak denken aan dit prachtige verhaal.
Hoe schrijnend is het contrast met het Nationaal Protest.

Ik vind werkelijk dat wij vluchtelingen moeten opvangen.
Mensen die verdreven worden uit hun eigen land, bijvoorbeeld vanwege hun geloof of hun geaardheid.
Als hier in Nederland een regering komt, die alle mensen die geloven in een God zou discrimineren, opsluiten en misschien zelfs martelen, ben ik blij als ik kan vluchten en een land me opneemt.
Al is het tijdelijk!
Want natuurlijk kies je er normaliter niet voor je huis en haard te verlaten.
Natuurlijk blijf je liever bij je familie, vrienden en buren.

Ik begrijp dat Nederland vol is voor veel mensen, zeker diegenen die wachten op een huis. De immense groei heeft voor grote problemen gezorgd.
Regeringen hebben niet ingespeeld op deze groei.
Maar we moeten ook beseffen, dat over een 10 á 20 jaar er veel mensen nodig zijn om de ouderen en de zorg te betalen. En willen we zo luxe leven als nu dan zijn mensen van buiten Nederland ook nodig. Nu.
Maar dit even ter zijde.
De mensen die in Nederland zijn komen wonen hebben mijns inziens ons land verrijkt.
Ik noem alleen het eten. Eerst was er alleen Chinees, nu kan je elk willekeurig gerecht uit de wereld eten.
Maar feit is wel, dat Nederland ook laks is geweest toen de eerste mensen hun intrek namen.
We hadden hun direct de taal moeten leren. Bij diegenen bij wie duidelijk was dat de kans dat ze mochten blijven zou er direct een soort scholing moeten zijn geweest.
Ik ontmoette een mevrouw (Oost Europees) bij de huisarts die bloed prikte. Zij was zelf arts was in haar oorspronkelijke land. Dit beroep mocht ze hier niet uitoefenen.
Het Nationaal Protest is tegen massa immigratie.
Eh…. massa immigratie? Volgens mij valt dat best mee. Er komen zelfs steeds minder mensen naar Nederland toe.
Oké: misschien is de opvang niet altijd goed geregeld, maar dat is een ander probleem.
En ja, feitelijk heeft deze “groep” gelijk: er is sprake van immigratie. Maar zoals ik al eerder schreef, is dit ook nodig.
Er zijn zo veel sectoren die om mensen staan te springen.
Slachterijen, de bouw, de kassen en ga zo maar door. “Wij” hebben te weinig personeel óf we halen onze neus ervoor op.
Lees hier eens. Een heel boeiend artikel.