Kunst/Cultuur

Here We Live and Now

Here We Live and Now
Here We Live and Now. Archieffoto ter illustratie

Korzo en Nederlands Dans Theater presenteren aanstormend choreografietalent tijdens Here We Live and Now
Drie aanstormende choreografen die in korte tijd een nieuw werk creëren en performen: dat is Here We Live and Now. De jaarlijkse coproductie van Korzo en Nederlands Dans Theater (NDT) vormt de afsluiter van het dansjaar in Den Haag. De editie van 2025 presenteert nieuw werk van Fay van Baar, Lea Ved en Tú Hoàng.

Een podium voor nieuw choreografietalent
Here We Live and Now biedt ruimte aan makers met een uitgesproken eigen stem. In slechts enkele weken tijd creëren zij een nieuw stuk, dat vervolgens in première gaat in Korzo. Eerdere edities brachten werk van onder meer Kalpana Raghuraman, Astrid Boons, Amos Ben-Tal, Wubkje Kuindersma en Dalton Jansen – namen die inmiddels niet meer weg te denken zijn uit de Nederlandse danswereld.

De choreografen van 2025
Fay van Baar
Fay is geboren en getogen in Den Haag en opgeleid aan het Koninklijk Conservatorium. Ze danste van 2015 tot 2024 bij het Nederlands Dans Theater en werkte met onder meer Paul Lightfoot, Sol León, Jiří Kylián en Sharon Eyal. Als maker combineert Fay onderzoek en intuïtie met inspiratie uit geschiedenis, mythologie en sociale structuren. Haar werk was eerder te zien bij onder andere NDT’s Switch, het Young Talent Project en het Rise Dance Festival in Seoul.

Tú Hoàng
De uit Hanoi afkomstige choreograaf en artist-in-residence bij Korzo Tú Hoàng (1988) vermengt zijn oosterse achtergrond in Kung Fu en Tai Chi met westerse dansvormen als hiphop, ballet en contemporary. Voor Here We Live and Now 2025 werkt hij met een volledig Vietnamees team — een ode aan zijn roots, waarin traditie en vernieuwing elkaar ontmoeten. Tú danste eerder bij Conny Janssen Danst, het Vietnam National Opera & Ballet en gezelschappen in Zwitserland en Duitsland.

De in de VS geboren en inmiddels in Den Haag gevestigde Lea Ved is danseres, choreografe en artist-in-residence bij Korzo. Ze danste wereldwijd bij RUBBERBANDance Group, het Koninklijk Zweeds Ballet en het Nederlands Dans Theater. Haar werk is poëtisch, intuïtief en diep verkennend, gevoed door haar improvisatiepraktijk. Voor Here We Live and Now 2025 werkt Lea samen met haar voormalige NDT-collega Spencer Dickhaus. Haar eerdere stuk darling we’re nowhere but here (HWLAN 2020) won de Club Guy & Roni Partner Award op het Rotterdam International Duet Choreography Competition.

Over Here We Live and Now
Here We Live and Now is hét moment om nieuwe choreografische stemmen te ontdekken. Korzo en NDT nodigen elk jaar drie makers uit om in korte tijd nieuw werk te creëren – rauw, fris en verrassend. De voorstelling biedt een unieke kans om getuige te zijn van het ontstaan van nieuw werk, midden in de Haagse dansscene.

Speeldata
Here We Live and Now gaat feestelijk in première op vrijdag 12 december 2025 in het Korzo theater, Den Haag. Het programma is in totaal vijf keer te zien.

  • Do 11 dec – Try-out
  • Vr 12 dec – Première
  • Za 13 dec
  • Wo 17 dec
  • Do 18 dec
  • Vr 19 dec

Praktische informatie

Locatie: Korzo, Den Haag
Tickets & info: www.korzo.nl
Een coproductie van Korzo en Nederlands Dans Theater

Tournee 2026
De stukken van Lea Ved en Tú Hoàng, gaan in 2026 nog op een landelijke tournee in het double bill programma: Finding Places.

  • wo 07 Januari | Breda, Chassé
  • di 20 Januari | Amsterdam, Theater Bellevue
  • za 07 februari | Utrecht Stadsschouwburg
  • za 28 februari | Rotterdam, Theater Rotterdam
  • wo 04 maart | Leiden, Theater Ins Blau
  • vr 13 maart | Maastricht, AINSI
  • wo 11 april | Haarlem, Schuur Grote zaal

Volg ons
Instagram: //www.instagram.com/korzotheater/
Facebook: //www.facebook.com/korzotheater/
LinkedIn: //www.linkedin.com/company/korzo

Ons laatste nieuws kun je hier vinden.

Please follow and like us:

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.