Jan Pet overleden

Op Haags Pop Podium las ik tot mijn schrik het bericht dat Jan Pet (echte naam Jan van der Sluis) gisteravond op 64-jarige leeftijd aan een hartaanval is overleden.
In oktober vorig jaar hebben mijn man en ik hem (op de foto links) nog gezien tijdens het Pop Dox Festival bij Q65 voor de presentatie van een internationale documentaire van Elija van den Berg. Met passie en plezier vertelde hij na afloop buiten honderduit over zijn liefde- de bluesmuziek. Hij onderhield zelf een weblog met diverse nieuwtjes over de bluesscene.
Jan Pet werkte in de jaren zestig en zeventig als roadie bij verschillende Haagse bands, waronder de groep Livin’ Blues. Later ging hij zelf bluesconcerten organiseren in Haagse cafés en lokaties als het Openluchttheater Zuiderpark en het Paard van Troje.
De laatste 10 jaar organiseerde hij bluesavonden in café Lokaal Vredebreuk in de Papestraat; we kregen van hem zijn kaartje en zei dat we beslist eens langs moesten komen.
Ook was hij bekend als beeldend kunstenaar, vooral bekend om zijn met goudverf overgoten kunstwerken gemaakt van plastic speelgoed en afval.
Morgenavond is in café Lokaal Vredebreuk (in de Papestraat) een bijeenkomst voor vrienden en bekenden van Jan, zoals ook op zijn weblog staat geschreven.
Ik wens hierbij zijn familie en alle dierbaren veel sterkte met het verwerken van het verlies van Jan.
3 reacties
Pingback:
pijpela
lieve jan ;rust zacht in bluesheaven,den haag heeft een groot verlies erbij.we missen je.
love you.
werner en robbie en personeel van pijpela.
r.i.p.vriend.
Geuzenpartij! / Rokersdag.nl / De Vrijheid
59 (Conny Mus), 64 (Jan ‘Pet’)… Het komt wel angstvallig dichtbij voor de 48-jarige schrijver van deze reactie!