Voorhout Monumentaal 2023

Sinds vorige week zaterdag is Voorhout Monumentaal 2023 weer een feit.
Prinses Beatrix mocht de beeldententoonstelling openen.
Het is de tweede tweejaarlijkse tentoonstelling die door de Pulchri Studio wordt georganiseerd.
Voor deze editie van Voorhout Monumentaal 2023 staat de kunstenaarsvereniging stil bij het Louis Couperus- en M.C. Escherjaar. Lees hier meer.
Kunstenaarsgenootschap Pulchri Studio heeft voor de tweede keer deze openluchttentoonstelling op het Lange Voorhout georganiseerd. Van 3 juni tot en met 20 augustus staan er midden in het bruisende Museumkwartier van Den Haag meer dan twintig monumentale sculpturen en installaties van eigen kunstenaarsleden en andere beeldhouwers.

In 1998 werd voor het eerst een beeldententoonstelling op het Lange Voorhout gehouden. Er was toen sprake van een stichting Den Haag Sculptuur waarbij vanaf 2011 ook Museum Beelden aan Zee was betrokken. Van 2013 tot en met 2017 zelfs als organisator.
Echter na het wegvallen van subsidie stopte Beelden aan Zee met het evenement.
Pulchri besloot in 2021 zélf een beeldententoonstelling te organiseren, na 3 jaar van afwezigheid. Omdat de subsidies een stuk geringer zijn niet meer jaarlijks maar tweejaarlijks.

Dit jaar staan er dus weer diverse beelden op het schelpenpad op het prachtige Lange Voorhout.
Prinses Beatrix opende de tentoonstelling dit jaar. Ze oogde wat breekbaarder en liep met een stok. Zij zou zich verstapt hebben.
Mooi dat zij als kunstenares de honneurs weer op zich had genomen na al die jaren.
Bij elk sculptuur praatte zij met de kunstenaar en liet zich niet afleiden door alle mensen die om haar heen drongen om een beeld van haar te maken.
Nadat zij het strandbeest had bezocht, ben ik weer naar huis gegaan.
Het was die dag mijn verjaardag en ik was er even tussenuit “gepiept”.