Surinaamse onafhankelijkheid al 50 jaar een feit

Het is vandaag een belangrijke dag. De Surinaamse onafhankelijkheid is namelijk al 50 jaar een feit.
Al eerder schreef ik hierover. Namelijk precies 10 jaar geleden, toen een meneer uit de wijk prachtig was gekleed en dat in Rotterdan zou gaan vieren.
Dit jaar “doet” Den Haag er wel wat aan.
Onder meer kan je tot en met 28 november in het Atrium van het Stadhuis een mooie fototentoonstelling bewonderen met diverse teksten. Neem een kijkje!
Ik lees op Wikipedia:
De Surinaamse onafhankelijkheid werd op 25 november 1975 ingeluid. Hiermee ging Suriname zelfstandig verder en maakte het geen deel meer uit van het Koninkrijk der Nederlanden.
Suriname was van 1667 tot 1954 een kolonie van Nederland geweest en was sindsdien een land binnen het koninkrijk, zoals vastgelegd in het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden. Aan de Surinaamse onafhankelijkheid is een proces van dekolonisatie voorafgegaan waarvan een groot deel daags voor de onafhankelijkheidsdatum werd voltooid.
Tijdens de Tweede Wereldoorlog kondigde koningin Wilhelmina in een radiotoespraak op 7 december 1942 aan dat de overzeese gebiedsdelen na afloop van de oorlog een grotere mate van vrijheid zouden krijgen. Dit werd door een deel van de Surinamers opgevat als een stap naar de onafhankelijkheid.
Sinds het ingaan van de onafhankelijkheid in 1975 geldt de datum 25 november als jaarlijkse nationale feestdag, ook wel bekend onder de naam Srefidensi Dey