Diversen,  Stadsnieuws

Het nieuwe Rijk

Ook in Den Haag is in diverse wijken een folder in de bus gegooid waarin door de Rijksoverheid (dus niet!) wordt opgeroepen wanneer ze net een reisdocument hebben aangeschaft, gratis hun Burgerservicenummer op hun linkerarm te laten laten tatoeëren.

De folder, die er wel heel “echt” uit ziet, kan je hier (klik) in zijn geheel bekijken. Het enige verschil met de folder ten opzichte van de folders van de Rijksoverheid is dat naast het bekende logo van de Rijksoverheid niet ‘Het Rijk gaat verder dan u denkt’ maar ‘Het Nieuwe Rijk gaat verder dan u denkt’.

En dat is hem dan ook de clou; het komt van “het nieuwe Rijk” (klik) af.

 

Nu kan je zeggen, dat de privacy en alle nieuwe wetgevingen die ten koste zijn gegaan van de vrijheid ernstig beperkt zijn de laatste tijd, maar deze actie kan ik toch totaal niet waarderen!

Ik vind het dan ook terecht dat Staatssecretaris Bijleveld van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties aangifte gaat doen van het verspreiden van deze folder.

Ik quote: “Bijleveld distantieert zich van de smakeloze inhoud van de folder die associaties oproept met de Holocaust. Mensen kunnen zich door deze associaties gekwetst voelen.

De staatssecretaris hoopt dat mensen zullen beseffen dat de folder niet van de Rijksoverheid afkomstig kán zijn en dat zij zich niet op het verkeerde been laten zetten.”

En zo is het maar net.

Je ergens tegen afzetten is prima, maar sommige zaken gaan net iets te ver. En dat vind ik zeker bij deze actie het geval.

 

Update: Liever een tegenreactie zoals bij Den Haag te Kijk (klik); kijk, dat is “rechter voor zijn raap”.

Persoonlijk vind ik, dat de privacy van een ieder wordt geschonden. 

Allerlei gegevens worden vastgelegd zoals communicatiediensten, webhosting en webfora, banken, maar ook gegevens over het reisgedrag zoals die ook door de invoering van de OV chipkaart en het komende rekeningrijden. Maar ook het Elektronisch Kinddossier, DNA banken, vingerafdrukken in paspoorten en ga zo maar door.

Niet dat ik nu zo bang ben, maar, wie weet wie deze gegevens allemaal in zijn bezit kan krijgen? Is of blijft het veilig? Wie mogen deze gegevens inzien en blijft het bij die personen? Hoe worden deze gegevens beveiligd; eerlijk gezegd heb ik daar niet heel veel vertrouwen in (sticky’s die “kwijtraken”, laptops die gestolen worden….).

Maar, de folder vind ik gewoon niet kunnen.

Please follow and like us:

21 reacties

  • Maurits Burgers

    Ik denk ook dat ze met deze vorm van protest de plank volledig mis slaan. Voor de zoveelste onnodige keer wordt de Tweede Wereldoorlog er bijgesleept en valt men over de ‘slechte grap’.
    Een smakeloze godwin.
    Kritiek op een te ver doorgeslagen indentificatiezucht is beter met andere middelen te leveren.
    Met argumenten bijvoorbeeld. Zo maakt de opslag van vingerafdrukken bepaalde vormen van identiteitsfraude alleen maar aantrekkelijker, en niet per se moeilijker.
    Anderzijds meen ik veel Nederlanders een overdreven identificatie-angst hebben.
    Ter zijde: De folder spreekt over Burgers Service Nummer, drie woorden met evenzoveel onnodige hoofdletters. De actievoerders lijden duidelijk aan de zogenaamde Engelse ziekte.

  • tagrijn

    Het getuigt niet bepaald van goede smaak om zoiets ‘aan te bieden’. Anderzijds: veel kwaad kan het ook niet. Iedereen is verplicht een identificatie op zak te hebben, dus waarom dat BSN niet. Welk misbruik kan ervan worden gemaakt. Maar ik denk niet dat die club die er alleen maar aan wil verdienen er verder nog iets mee kan.

  • Leidse Glibber

    Ik hoorde het op West.
    Misselijkmakend zo’n brief,je moet toch wel gestoord ziojn om dit soort acties te bedenken.
    Maar het is wel zo dat onze privacy steeds kleiner wordt door alle overheidsbemoeienissen.

  • firestar

    Erg merkwaardig dat een (vrijwillige) tatoo holocaust associaties oproept bij de minister maar identieteitskaaarten met (verplichte) vingerafdrukken niet. De lessen uit het verleden dienen ons hedendaags te waarschuwen voor dreigingen in de toekomst.
    Nog maar eens de waslijst:

    – Identificatieplicht
    – Biometrische gezichtsregistratie
    – Het actief verzamelen van zoveel mogeijk DNA profielen van de bevolking
    – Registratie van ieders vingerafdrukken
    – Toepassing van RFID-chips
    – Invoering van het Burger Service Nummer
    – Het aanleggen van database bestanden volg persoonlijke gegevens door de overheid en doro particuliere organisaties en instellingen
    – De mogelijkheden om databases te koppelen
    – Cameratoezicht
    – Virtuele tolpoorten
    – Elektronisch Kind Dossier (Kijk hier even wat ze allemaal vast gaan leggen)
    – Elektronisch Patient Dossier
    – Het OV-Chipkaart systeem
    – Het vastleggen en bewaren van alle telefoon, e-mail en internetgegevens van iedereen
    – Het excessief tappen van telefoongesprekken
    – Registratie van inzittenden van auto’s
    – Het gebruik van GPS om mensen te volgen
    – Uitbreiding bevoegdheden van opsporingsdiensten
    – De oncontroleerbare macht van terrorismebestrijdingsorganisaties
    – De omvorming van paspoorten en ID-kaarten van reisdocumenten tot persoonsbewijzen voor intern maatschappelijk verkeer
    – Het doorsluizen van persoonsgegevens naar buitenlandse mogendheden
    – Het preventief fouilleren van (dader)profielen van onschuldige mensen en de overheid niet welgevallige groeperingen
    – Datamining met lukrake zoekprogramma’s
    – Handel in persoonsgegevens
    – De onmogelijkheid om onjuiste gegevens uit politie- en justitieregisters te laten verwijderen
    – De ontoereikbaarheid van de Wet Bescherming Persoonsgegevens
    – Het verketteren van de privacybescherming
    – Beslissingen die buiten de betrokkenen om genomen worden, of op zo’n wijze dat men de consequenties niet kan overzien
    – Het invoeren van maatregelen die strijdig zijn met de Grondwet en met het Europees Verdrag van de Rechten va de Mens
    – Rechtspraak die maatregelen niet aan de Grondwet mag toetsen
    – Bewindvoerders die beloften aan en afspraken met de Staten Generaal niet nakomen
    – Ontbreken van inzicht over het stapeleffect van losse maatregelen
    – Opslag gegevens in één centrale database
    – European Gendarmerie Force
    – Wet vorderen gegevens
    – Europese dataretentiewet
    – Onderhuidse chip (nanotechnologie) van IBM / Verichip (IBM verzorgde ook de Joden van een nummer tijdens WO II)
    – Kentekenregistratie
    – Biometrische identiteitsdatabase
    – Google Streetview
    – Slimme energiemeters
    – Catchken kentekenscanner
    – Gelaatsscan
    – Subliminale marketing en reclame
    – Afluisterwet
    – Kentekenparkeerautomaat
    – Verdrag van Lissabon
    – Meld misdaad anonomiem
    – Amberalert
    – Nieuwe bevoegdheden stadswachten
    – Social graphs (social network services worden social networks, m.a.w. jouw database wordt eigendom van een bedrijf)
    – Wet kopiëren datadragers
    – Internetcensuur (net neutraliteit)
    – Codex alimentarius
    – Biometrisch paspoort (vingerafdruk)
    – Vedrag van Lissabon (In Brussel doen ze toch wat ze zelf willen)
    – Economische crisis
    – Pandemie (Obama heeft eergisteren de noodtoestand afgekondigd waardoor andere wetten gaan gelden, ‘Staat van Beleg’ aka Martial Law)
    – Terrorisme (en alle vrijheidsbeperkende wetten die daar uit voortkomen)
    – Oorlog
    – Klimaatcatastrophe
    – Mediapropaganda

    Alle ingrediënten voor een Orwelliaanse nieuwe wereld orde: //www.youtube.com/watch?v=5phC9-4mStw

  • SirCumSized

    Tja, over smaak valt te twisten en over de te volgen tactiek van politieke activisten ook?
    Ik kan mijzelf voorstellen dat een bepaalde bevolkingsgroep zich beledigd voelt door deze actie maar tegelijkertijd ben ik ook iemand die niet (meer) gelooft in politiek correcte gevoerde discussies. Hier geldt voor mij het credo: “drastische tijden hebben drastische maatregelen nodig”. Neem t.a.v. de devaluatie van “onze” privacy de volgende vragen maar eens door;
    1) Wat heeft de dialoog op Europees niveau ons gebracht t.a.v. de uitwisseling van de passagiersgegevens EU -> USA; deze discussie loopt al sinds 2006 en tot en met heden hebben de Amerikanen ondanks diverse inhoudelijke argumenten hun zin gekregen. Zij hebben toegang tot alle gegevens tot en met E-mailadressen maar deze inzage op de gegevens is niet wederkerig. Kortom: een Europese burger heeft minder privacyrechten dan een Amerikaanse. Ondanks dat diverse Europarlementariërs hier tegen hebben geageerd (met dank aan Sophie in ‘t Veld). Een voorbeeld dat het via de politieke en argumentenlijn het er toch doorheen gerdukt wordt?
    2) Onder het mom van “het is gemakkelijk voor u” wordt er een Electronisch Patiënt Dossier ingevoerd. Velen onder ons weten niet dat deze centrale database met medische gegevens ook bereikbaar is voor medewerkers van ziektenkostenverzekeraars. Voelt u hem al? Uw premie wordt voor volgend jaar X + €30,- want uit ons onderzoek is gebleken dat u niet zo goed in elkaar zit, gezondheidtechnisch gezien dan.
    3) Nederland is op Amerika na het land waar de meeste telefoontaps worden gedaan door “onze” opsporingsdiensten. Terwijl onze “crime-rate” één van de laagste van Europa is. Waarom?

    Een discussie op argumenten is dus t.a.v. privacy niet effectief vandaar mijn begrip voor hardere acties met excuses aan de gekwetste mensen uit de Holocaust?!

  • Lee Luthjens

    Het is dom om aan de overheid een dergelijk “gemakkelijk argument” te leveren om een (terechte) kritiek naast zich neer te leggen. Dat doet ze toch zonder meer al.
    “1984” is wel al voorbij, maar wij hebben Jan-Peter, Wouter, Jetta, Camiel, en nog meer!

  • Lee Luthjens

    Het is dom om aan de overheid een dergelijk “gemakkelijk argument” te leveren om een (terechte?) kritiek naast zich neer te leggen. Dat doet ze toch zonder meer al.
    “1984″ is wel al voorbij, maar wij hebben Jan-Peter, Wouter, Jetta, Camiel, en nog meer!

  • P .VandeWee

    Waarom is deze reactie zo smakeloos ? Omdat er een associatie wordt opgeroepen met de rol van persoongegevensregistratie bij de vervolging van joden in 40-45 ?

    Wat is daar onterecht aan ?

    Bovendien, is het niet eens tijd dat associaties leggen met de holocaust niet langer een faux-pas is, ongeacht de beweegredenen ?

  • Geertje

    Associaties met de holocaust vind ik persoonlijk nooit kunnen. Ik ben kind van een moeder van wie de ouders onderduikers in huis hebben gehad en heb persoonlijk als kind daardoor het leed meegemaakt dat de oorlog heeft ontketend.
    En dan ben ik nog niet eens van Joodse afkomst.

    Het is walgelijk wat deze mensen hebben mee moeten maken en elke herinnering daaraan maakt hun leed groter; en op dergelijke manier te kwetsen is niet nodig en verafschuw ik.
    Ik wil het hier ook niet hebben over wat in Israel gebeurt nu; dat vind ik afstotelijk. Maar daar hebben degenen die de holocaust hebben meegemaakt en nog hier wonen (over het algemeen) geen debet aan. Dit terzijde.

    Verder vind ik dat je folders of ander materiaal van een instantie, en zeker een overheidsinstantie, nooit mag misbruiken om jouw stelling te verduidelijken.
    Ik ben zeker van mening dat de schending van de pravacy op dit moment te ver gaat. Maar er zijn andere manieren -zoals deze discussie nu die op meerdere fora gebeurt- om het gevaar van de inbreuk te verduidelijken.
    Natuurlijk moeten veel mensen wakker geschud worden! En het zou helemaal goed zijn als ze beseften wat er allemaal aan de hand is (kijk ook naar de reactie van Firestar)
    Ook de overheid gaat (zoals nu bijvoorbeeld in de H1N1 vaccinatie) soms buiten zijn boekje, maar ook daarvoor zijn er voldoende middelen om je ertegen af te zetten.

    Overal zijn grenzen, en ik vind echt dat die door deze folder zijn overschreden.
    Mensen horen dat binnen de grenzen van onze democratie te doen; jammer dat zo weinig mensen deze manier gebruiken; velen zijn demonstratiemoe, denken alleen aan zichzelf en hun eigen kringetje, of laten zich graag leiden door de zogenaamde “terrorismedreiging” die tijdens 911 is ontstaan en tot veel beperkingen heeft geleid.

  • MaatschappijKritisch

    Nooit meer de Holocaust! We moeten het verleden niet vergeten! Schreeuwt iedereen altijd begin mei van de daken.

    En wat hebben we nu? A. zeer vergaande identificatieplicht- en middelen. Een grote broer die ons meer en meer bekijkt. en B. een politicus die dreigt te de komende verkiezingen te winnen door denkbeelden die verdacht veel lijken op een boekje uit 1925 wat niet meer verkocht mag worden, officieel (zodat we er niet van kunnen leren wat de tekenen zijn?)

    En dan worden we ermee geconfronteerd…en wat zeggen de schapen? Het is smakeloos.. daar valt me de broek van de kont hoor. Maar zit straks niet de zeuren dat je het niet geweten hebt!

  • Geertje

    @ MaatschappijKritisch
    Heb je de reacties hierboven gelezen?
    En waren deze soms niet kritisch genoeg?
    Me dunkt dat de meesten geen “schapen” genoemd hoeven te worden!

  • Stephan

    Smakeloos en grensoverschrijdend? De staatssecretaris moet nadenken voor ze haar mond open doet. Excuses zijn op zijn plaats. En het upgraden van het CBP tot een ministerie.

  • Vaipen

    Ik vind de kritiek op de folder onzin. Firestar heeft hierboven al uitgebreid opgesomd wat er in dit land aan de hand is. Jullie hebben echt geen idee hoever de controle- en registratie maatschappij al is doorgedrongen in ons leven. En lijken niet te snappen wat de belangen zijn, waar het om gaat. Privacy is een recht, net als VVM. Het is niet iets wat de overheid je toestaat om te hebben. Privacy is van wezenlijk belang in de verhouding tussen overheid en burger. We kunnen niet naief meer zijn en geloiven dat de overheid altijd ter goeder trouw is. En dat wisten die mensen die WOII hebben meegemaakt allemaal.
    Hoe kun je nu vanwege het ‘leed’ van wat die mensen is aangedaan nu zeggen dat dit smakeloos is? Ik vind het nogal bedenkelijk om zo te reageren. Juist die mensen kennen de gevolgen. Jullie probleem is dat je niet weet wat vrijheid is. Jullie zijn ingeslapen en denken dat omdat je nu een magnetron hebt en een wasmachine, dat de vrijheid voor altijd met succes veroverd werd. Dat is niet zo en dat wordt steeds duidelijker.

    We kunnen niet ontkennen dat de registratie drang van de overheid in het verleden al eens tot massamoord heeft geleid. Juist daarom is in dit geval is de vergelijking terecht. Jullie hebben geen idee wat er al mogelijk is, wat al gedaan wordt. We verliezen onze burgerrechten- en vrijheden in rap tempo en jullie klagen over de ‘mnaier waarop’. Face it, als deze actie er niet was geweest dan wisten jullie nu NOG niet wat er aand e hand was in deze Owelliaanse nachtmerrie die we NL noemen.
    Helaas hoort het bij de tijd, om te klagen van ‘toch niet zo…’ ‘Er zijn andere manieren…’

    Helaas zijn die er niet. De tijd van praten is al lang voorbij. De Nederlandse kaasschapen slapen en weigeren wakker te worden. De tijd voor activisme is nu! Nederlanders zijn altijd te laat met protesten. En als er ergens een protest tegen is, dan is een demonstratie waar 1000 mensen komen al een enorm succes.

    Ik voorspel je dat het met het rekening rijden net zo gaat. Pas als iedereen dat kastje in de auto heeft gaat iedereen weer huilie guilie doen. Ons volk loopt aldoor achter de feiten aan omdat een ander, altijd die ‘ander’ maar moet protesteren of brieven moet schrijven. Maar ondertussen, als iemand wat doet, wel commentaar hebben op de ‘manier waarop’.

    Dit is het bankroet van dit volk. We krijgen wat we verdienen.

    En dan later, als er geweld nodig is om de gatenkaas die de grondwet is weer heel te maken, dan zijn mensen als jullie, die moeite hebben met deze vorm van actie weer degenen die zeggen ‘Wir haben es nicht gewusst!

    Ik zou maar eens parallellen leren trekken tussen de verhalen van die oudjes die zo geschokt en zielig zijn en de situatie in dit land wat anonimiteit betreft. Want jullie hebben er geen zak van begrepen.

  • Geertje

    @Vaipen
    Jouw reactie beantwoord ik even als een persoonlijke “aanval”.
    Als jij mijn weblog vanaf het begin dat ik blog (Geertjes weblog) had gevolgd, dan had je geweten dat ik al diverse keren -ook aktief!- heb gewaarschuwd voor de inbreuk op de privacy en de talloze initiatieven die inbreuk doen op onze vrijheid.

    Het doel van de folder vind ik prima; het waarschuwen van mensen. Ik heb ooit een film gezien waarin de enige mogelijkheid om te ontkomen aan de overheid was door alle electronica, communicatie en id’s “thuis” te laten. Op dat punt staan we (bijna?).

    Maar het middel vind ik laag.
    Ten eerste is het (een goedkope) vervalsing.
    En nogmaals, hoe haal je het in je hoofd een groep dermate te kwetsen.
    En kom dan niet met het verhaal dat alle middelen geoorloofd zijn in deze situatie, want waarom zou de overheid dan niet alle middelen om een zogenaamde terrortistische dreiging te voorkomen mogen aanwenden?

    Voor mij is het verspreiden van deze folder en de inperking van vrijheid onder het mom van een terroristische dreiging even misleidend en beiden laten ze zich leiden door in te spelen op de angstgevoelens.

  • firestar

    Als onze overheid geen onderscheid meer kan maken tussen de realiteit en een parodie
    (het foldertje met tatoeage burger service nummer) dan is deze overheid bezig een parodie
    van zichzelf te worden. Een gevaarlijker samenleving is nauwelijks denkbaar.

  • Vaipen

    Het is een persoonlijke ‘aanval’ die voortkomt uit mijn cynisme. De mensen hebben een ‘shock and awe’ nodig. Ik ben blij met iedereen die zich actief inzet om deze zaken aan de man te brengen.

    Ik vind geen middel te laag. Juist de mensen waarvan jij het zo zielig vind dat ze overstuur werden, juist die mensen, met rollator of in de rolstoel, zouden naar Den Haag moeten trekken. Het zou zwaar zijn, voor velen te erg, maar je herinneren wat er gebeurde met al die geregistreerde Joden kan niet zo erg zijn als de werkelijkheid van wat er toen gebeurde.

    Terwijl Job Cohen en vele anderen met zware geladen stem op de Dam in de hoofdstad zeggen ‘Dit mag nooit meer gebeuren’, worden even verderop preventief mensen gefouilleerd. Hij heeft er dus geen zak van begrepen.

    Juist omdat veel oudere mensen zulke geladen herinneringen hebben, zouden zij degenen moeten zijn die ons jongeren leiden in de strijd voor privacy. Misschien denken zij dat zij genoeg gedaan hebben en niet iedere oudere is helder genoeg om dit soort dingen nog te doen. Maar het zou indruk maken, als 1000 rollator en rolstoelen betogen tegen deze registratiedrang, die alleen zal leiden tot repressie, onderdrukking en een volk, dat in zo’n ijzeren harnas zit, dat het aantal stress gerelateerde gevallen van kanker, hart- en vaatziekten zal exploderen, tezamen met de nieuwe volksziekte nummer een: depressie.

    Deze groep mensen werd niet bewust gekwetst. Maar hun gekwetstheid ligt niet in het feit van die folder. Hun gekwetstheid is gelegen in het idee dat de overheid geen slechte bedoelingen heeft en dat DAAROM de associatie, met WOII, die zijn in hun herinneringen voelen, onjuist zou zijn.
    Maar zoals we weten, is die associatie volkomen terecht. Blijkbaar menen veel ouderen, die hoogst waarschijnlijk helemaal niets snappen van de mate waarin onze rechten en vrijheden van ons worden geroofd, dat het hun zaak niet meer is? Maar oud zijn met nare herinneringen zou juist een hogere mate van verantwoordelijkheidsgevoel moeten oproepen. Nu zijn velen, niet allen, geschokt.

    En ik durf de stelling aan, dat als wij al deze mensen die in eerste instantie geschokt waren, als wij met die mensen zouden praten en hen laten zien wat er aan de hand is met onze burgerrechten en de gatenkaas van een grondwet die we nog hebben, dan zouden zij heviger geschokt en kwaad zijn op onze overheid dan jij en ik.

    Tenslotte hebben zij de zweep der onderdrukking en van rechteloosheid gevoeld. En er is geen politicus die ze daarin evenaart.

    Dat je oud bent betekent niet dat je geen verantwoordelijkheid meer het voor de samenleving. Je verschuilen achter ‘ik heb mijn tijd gehad’ daar houd ik niet van. Ik heb meer respect voor ouderen dan jij wellicht, dat ik hen nog voor vol aanzie en het belang van hun leed als leidraad neem, hun herinneringen als voorbeeld van wat er komen gaat en ik ga er niet klakkeloos van uit dat deze ouderen vegeterende bejaarden zijn, half seniel en zielig en dat hen alle verantwoordelijkheid uit handen wordt genomen, omdat ze oud en fragiel zouden zijn.

    Laat alle ouderen daarom opstaan: het zijn niet uw herinneringen die u pijn doen. Het zijn de rechtmatige parallellen met de huidige werkelijkheid die u, op uw oude dag, nog binnen één mensenleven hebben ingehaald. En dat, terwijl iedereen leed onder de bezetting en er velen zijn die dierbaren verloren om ons te bevrijden!

    Laten we onszelf daarom niet afleiden van de aard van het probleem, door te blijven spreken over ‘de manier waarop’.

    Welk een schil contrast bestaat er, zo schrijnend, tussen het reële leed van de ouderen onder ons, die dierbaren verloren en de gevolgen van oorlog en onderdrukking hebben gevoeld en gedragen en een staatssecretaris, die aangifte doet, vanuit haar positie als overheidsfunctionaris, tegen de mensen die hun vrijheid van meningsuiting gebruiken om diezelfde overheid aan de kaak te stellen, menend dat de associatie tussen wat die ouderen meemaakten en de teloorgang van democratie en vrijheid, de waarheid geweld aan doet. We doorzien de overheid en haar registratie drang om ons te controleren en men is zo arrogant te denken dat een rechter daarin zou meegaan.

    Wat betreft het inzetten van alle middelen, dat doet de overheid al, daar waar ze er mee weg kunnen komen en omdat veel mensen te weinig snappen van wat vrijheid is, dat privacy een mensenrecht is, dat er een gezonde verhouding dient te bestaan tussen burger, in haar anonimiteit en de overheid en omdat ze niets snappen van informatie technologie en de wijzen waarop dat misbruikt kan worden.

    De overheid is altijd degene die stelt:’we moeten er alles aan doen om…’ en dan volgt het probleem, bijvoorbeeld, criminaliteit aan te pakken.

    Ik zeg altijd, nee, je moet er iets aan doen, soms veel, maar nooit alles’.

    Dat woordje ‘alles’ is waar we de mist in gaan. Met dat woordje rechtvaardig je allerlei maatregelen die privacy wegnemen en rechten afnemen. Als overheid moet je niet ‘alles’ willen doen, overal en altijd omdat als een overheid ‘alles’ gaat doen, dan verliezen burgers hun rechten.

    Er is geen balans meer tussen de rechten van de meerderheid tegenover de angst dat een relatief kleine groep mensen schade heeft van iets.

    Wij burgers klagen vaak en veel en eisen dan van de overheid ons te beschermen, te voorzien in onze behoeften, ons tegemoet te komen in kosten. We houden van dit solidaire socialisme, die de geschokte ouderen tracht zou goed mogelijk te verzorgen in hun huizen van rust.

    Wij burgers zijn daarom verantwoordelijk voor het anticiperen van de overheid op onze klaagzang, uit angst dat wij een andere partij kiezen bij de verkiezingen.

    Hoe verbeelden wordt dit uitgedrukt tijdens de Nijmeegse vierdaagse, waarin enkele zieke mensen besloten in al hun vrijheid, mee te doen en in de warmte bezweken. Dat was hun goed recht! Maar de overheid besloot dat wij als burgers de verantwoordelijkheid niet aankonden. Daarom werd de Nijmeegse gestopt! Iedereen moest lijden, als kinderen naar huis gestuurd, omdat enkele mensen een keuze maakten. De overheid was bang, van lokaal tot regering, dat wij, de burgers, HEN verantwoordelijk zouden houden voor de dood van deze mensen.

    Waarom zou de overheid zo bang zijn daarvoor? Is dat niet omdat wij, het volk, dergelijke signalen afgeven? We krijgen de overheid die we verdienen, neen, die we kiezen en scheppen met onze eisen en verwachtingen.

    Wij vragen, zij draaien. Wij willen veiligheid, want de media maken ons bang, voor aanslagen, voor griep, voor islam, voor criminaliteit, voor ziekte en voor het leven zelf. Voor alle pijn en leed, waaronder de pijnlijke herinnering van ouderen, die de oorlog hebebn meegemaakt: ook jouw reactie is tekenend voor de angst, in dit geval, de angts om ouderen opijn te bezorgen. Blijkbaar is veel erg in dit land, maar niets zo erg als dat!

    Tekenend ook, toen Greenpeace stenen in zee gooide en de coördinaten aan de vissers doorgaf opdat ze niet in gevaar zouden verkeren, hoe iedereen te Den Haag over elkaar heen buitelden in hun afkeur van deze methode: ‘toch niet zó!’ Blijkbaar is brood uit de mond stoten in Nederland van overbevissende vissers moreel erger dan verkrachting.

    Maar ik zeg jullie, wij burgers kunnen ons niet laten gijzelen door de indoctrinatie dat alle geschillen met praten alleen opgelost moeten of kunnen worden. We polderen maar door en zelfs een demonstratie is geinstitutionaliseerd: denk aan die zielige ouderen in hun herinneringen. Vraag ze of tijdens de Februaristaking men zich eerst bij de Duitsers meldde, bij de rechter toestemming vroegen voor de staking, of er hulpdiensten stand by werden gezet, dat de route of de plek van de staking voorag geregeld werd, dat er hekken werden geplaatst en dat men nadat alles in scenario werd gezet ook met een glimlach en het schudden van de hand van een minister aandacht gevraagd werd voor een probleem.

    We kunnen ons niet aldoor laten gijzelen door ‘de manier waarop…’ en ‘toch niet zó’. Hoe dan anders? Eindeloos praten? Dat dwingt geen respect meer af.

    De oproep tot burgerlijke ongehoorzaamheid is er nu. De tijd voor actvisme is nu!

    Neem de weerstand van nu eens onder de loep en zie hoe men ageert tegen de centrale opslag van vingerafdrukken. Blijkbaar is men er al weer overheen dat er überhaupt vingerafdrukken werden genomen.
    Dat station is al gepasseerd? Voor mij niet. Maar ik heb dan ook nog gauw een paspoort gehaald voordat ik afdrukken moest inleveren. Wie van jullie heeft dat ook gedaan?

    Print eens 10 A4tjes met een duidelijke tekst, die mensen leert wat er aan de hand is en doe die bij buren in de brievenbus. Doe iets, het maakt niet uit wat. Ga met een groep mensen in d ebuurt gewoon spontaan demonsteren ergens in het centrum! Maak een spandoek en borden. Iemand moet laten zien dat er verzet is. Daarna volgen vele anderen.

    Gebruik je GSM. Of Twitter, of Facebook.

    Ik heb geen GSM want ik vertrouw bedrijven en de overheid niet langer. Ik gebruik geen Facebook, twitter en controleer en beperk mijn gegevens zo veel mogelijk. Ik geef tegendruk waar de overheid of een uitvoeringsinstantie gegevens over mij wil hebben. Doe iets!

    En laat je niet verscheuren tussen actie met passie of passieve actie!

  • Wim Mooij

    De stelling van Bijleveld is kort gezegd dat overlevenden van vernietigingskampen en mogelijk hun nabestaanden aanstoot zouden kunnen nemen aan deze folder. Het waren juist deze mensen die door een centrale opslag van allerlei persoonsgegevens door een overijverige overheid zeer effectief opgespoord konden worden. Bijleveld is dus begonnen met het kwetsen door de aanleg van een centrale databank met allerlei biometrische gegevens. Voorheen was dergelijke registratie alleen voorbehouden aan (zware) criminelen. Wat dat betreft is de verspreiding van deze folder nog veel te lief. Een overheid die al z’n burgers aanmerkt als crimineel en zeer selectief de lessen van de tweede wereldoorlog heeft onthouden, verdient een steviger actie.

  • Vaipen

    Waarom voel je je bedrogen? Je kunt je alleen bedrogen voelen wanneer je in de illusie leefde dat de overheid verantwoordelijk is voor het voorkomen van leed in jouw leven. De overheid mag dan als taak hebben om de veiligheid van de burger te waarborgen, ze heeft niet als taak alle pijn en leed te voorkomen ten koste van vrijheid en privacy.

    Tegenwoordig worden we murw geslagen m.b.v. een ‘shcok donctrine’. Men praat ons irrationele angts aan, zoals ik al schreef, voor ziekte, terreur, criminaliteit, islam en nog veel meer. Analyseer maar eens willekeurig welk actualiteitenprogramma. HEt gaat altijd om iets dat erg is en als er niets aan gedaan wordt, het gevolgen kan hebben voor jouw, de burger. Nog vandaag in Een Vandaag, over medische fouten.Er wordt dus steeds een alarmerend feit gebracht, er wordt duidelijk gemaakt dat we allemaal geraakt kunnen worden, dat het probleem groeit, dat er ontkenning is en dan wordt gevraagd wat de overheid er aan doet.

    Dit format wordt in bijna elk item herhaald. De media doen hun werk niet objectief.

    Je bedrogen voelen is goed want dat betekent dat je je eindelijk bewust wordt van het feit dat de overheid ‘outposts’ in je hoofd heeft.

  • Remko Zeven

    Erg merkwaardig dat een (vrijwillige) tatoo associaties met de Holocaust oproept bij de minister maar identieteitskaaarten met (verplichte) vingerafdrukken niet. De lessen uit het verleden dienen ons hedendaags te waarschuwen voor dreigingen in de toekomst.

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.