Stadsnieuws

Asta krijgt nieuwe bestemming

En weer via Twitter een nieuwtje.
Dit maal gelezen via tweets van Jan Vermolen; je weet wel, de verkoper van de lekkere oliebollen in de prachtige kraam op het Spuiplein.

Hij wist te vertellen, dat Swiss casino dat nu is gevestigd op het Spui is overgenomen door Harry Ballemaker.
Het casino zal op deze locatie verdwijnen.
Sir Winston Casino, wat het nieuwe casino wordt, gaat zich vestigen in ASTA.
Hiervoor zal het pand grondig worden verbouwd.

Ik hoop wel, dat het karakteristieke pand (zeker aan de buitenkant met de prachtige ramen!) zijn uiterlijk zal blijven behouden.
Het bestaande pand van Swiss casino krijgt een horeca bestemming.

Lees verder voor een update:

<br/ >
Update, zonder link, want de gemeente wil nog wel eens berichten verwijderen helaas:
Volgens het gemeentebericht van 23 augustus 2009 was men nog van plan het voormalige Asta theater volledig te slopen als onderdeel van het “nieuwe Spuikwartier”.
Het pand komt uit 1921, maar de huidige gevel is gedateerd uit 1938.
De oorspronkelijke gevel uit 1921 was een stuk mooier, maar ik blijf elke keer weer genieten van de vorm en structuur, al mag het er dan minder fraai uitzien.
Ik quote uit het bericht:
De komende jaren wordt op de plek van het voormalige Marks & Spencer gebouw een Nieuwe Haagsche Passage gerealiseerd, die uitkomt op de huidige passage. Daarnaast wordt het warenhuis V&D grondig vernieuwd. Nieuwbouw gaat het oude Asta-theater vervangen. Er komen winkels en uitgaansgelegenheden. De uitstraling van deze gebouwen sluit dan aan bij de nieuwe stijl van dit moderne winkel- en uitgaansgebied.

Nu hoop ik helemaal dat Asta blijft bestaan; een investeerder zal toch zeker in deze tijden geen grondige verbouwing doen als deze plannen doorgang vinden?
Zou er dan ook hoop gloren voor het schitterende neo-renaissancestijl gebouw “De 5 Poortjes”?

Please follow and like us:

8 reacties

Laat een antwoord achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.